Mirotice - AFK 3:2 (2:2)

góly: Horký 2, Mikulášek (pen.) - S.Vlk, Brabec

sestava: Zájeda - Novák, Procházka, V.Klíma, Rejlek - Kálal, Staněk, S.Vlk, Brabec - D.Trčka, Hrneček

střídali: J.Trčka, Vokatý, Hrach

Tak po zimní pauze jsme opět nastoupili k mistrovskému utkání a hned nás čekalo derby v Miroticích.
Od začátku se hrál hodně fyzický fotbal, často oběma stranám chyběla fotbalovost, ale nahrazovala jí bojovnost.
Prvních pár minut se nic zvláštního nedělo, v 9. minutě jsme měli náznak šance, bohužel Pepa si nevšiml pod sebou stojícího Vaška Hrnečka, takže se skóre neměnilo.
Zato v 11. minutě jsme si mohli poprvé v letošní sezóně zakřičet GÓL, Rejlis parádním přímákem od půlky našel Standu, ten se pověsil do vzduchu a hlavou skóroval 1:0.
Místo abychom se herně uklidnili, úplně jsme vyklidili pole a soupeř začal přebírat otěže utkání.
V 18. minutě sudí v našem vápně pískl a domácí kopali penaltu 1:1.
Ve 23. minutě neuznaný gól Mirotic – hra rukou.
Hrajeme vysloveně špatně.
27. minuta roh a je to 2:1 pro Mirotice.
Pomalu se začínáme herně zvedat, ve 30. minutě hezká akce na 1 až 2 doteky, ta se musela líbit.
Ve 34. minutě předvedl příkladný důraz Hrnec, z toho těží Brabi, který se také neohroženě pouští do hlavičkového souboje s domácím stoperem a skóruje 2:2. Domácí obránce si ze souboje odnáší památku v podobě 4 stehů.
40. minuta další povedený centrovaný přímák z kopačky Urbana Rejlka, stav se nemění.
Jdeme do kabin za nerozhodného stavu 2:2.
Druhá půle začala smolně pro domácí, jejich obránce bez kontaktu s kýmkoli padá a drží se za nohu, naštěstí jen výron v kotníku.
V rozmezí 49. – 53. minuta Mirotice kopou 6 rohů, všechny tzv. smrdí, naštěstí pro nás se skóre nemění.
V 57. minutě se mohl střelecky zapsat Kuba Trčka, brankář ho vychytal. O 4 minuty později střílí Tomáš Staněk…nic.
Začínám mít pocit, že jsme lepší, v 75. minutě je v šanci starší z bratrů Trčků Dominik, také bez gólového efektu.
V 89. máme výhru na kopačce, Standa však nedokázal rozvlnit a tak platí nedáš, dostaneš.
Mirotice jdou do brejku, první šanci Olda vyráží na roh a z něj dostáváme gól na konečných 3:2 pro domácí.
V zápase jsme žalostně propadali, až na výjimky, v silových soubojích. Zbytečně jsme často předržovali míče a hráli jsme složitě, chyběla nám lehkost.
Musím ale pochválit posily, věřím, že po zapracování budou všichni velmi platnými hráči.