Záhoří - AFK 2:2 (0:2) 4:2pk

góly AFK: Tikovský, Včelička

sestava: Zájeda - Bartoň, R.Vlk, V.Klíma, Rejlek - L.Lexa, S.Vlk, T.Staněk, Včelička - P.Lexa, Tikovský

střídali: Hrach, Vařenka, Pavel Koller, Vokatý

V neděli jsme zavítali na hřiště Sokola Záhoří, už podruhé na nás vyšlo pouťové utkání, které se hraje vždy v neděli dopoledne a o diváky nebývá nouze.

Zápas začal v poklidu, ale již ve 2.minutě jsme zbytečně faulovali, naštěstí po standartce se skóre neměnilo. Ve 14. minutě jsme kopali přímák, k zakončení hlavou se dostal Rejlis vedle. Ve 20. minutě další přímý kop, zase vedle. Ve 23. minutě se nadechl k sólu Rop, vytěžil rohový kop, o dvě minuty kopeme další přímák ze solidní vzdálenosti a zase vedle, dnes se opravdu nedaří seštelovat mířidla. Ve 30. minutě zahrozili domácí, nejprve centr do vápna a následoval dlouhý aut, sice krkolomně, ale povedlo se nám osvobodit. Ve 37. minutě při nás stáli všichni svatí, nejprve chyba veprostřed, při rozehrávce, po ní špatně pokrytý hráč a naštěstí Rejlis byl na pravém místě a zabránil jistému gólu.

Ve 40.mintě poslal Standa kolmou průnikovou přihrávku na Patrika, ten naservíroval Jardovi a ten se nemýlil, vedeme 1:0.

Ve 44. minutě lhotecký veterán Ivan Bomber Včelička ukázal, že má v noze dynamit, křižnou střelou z dobrých 25 m  nedal domácímu brankáři šanci, gól do šatny a je to 2:0.

Druhá půle začala v naší režii a nic nenasvědčovalo tomu, že nás čeká drama, do 53. minuty jsme soupeře téměř nepustili k míči. Hra plynula od vápna k vápnu, v 61. minutě jsme kopali opět přímáček, zase vedle. V 68. kope soupeř se stejným výsledkem.

O tři minuty později Záhoří z ničeho vytěžilo maximum, míč se dostal do vápna a po zákroku Bárta se kopala penalta proti nám, byla hodně přísná, ale bohužel sudí pískl. 1:2

Minutu na to se opět mění skóre na pomyslném ukazateli, nechali jsme soupeře jít do sóla z vlastní poloviny, nebyli jsme schopni přerušit hru u lajny klidně na aut a tvrdě jsme zaplatili 2:2

Další minuty opět patřili nám, V 78. minutě se Hráškovi nepovedlo přehodit brankáře, v 81. Paťas a v 82. Rejlis přímáky nad. V 87. minutě se po standartní situaci dostal ke střele Bárt, jen nad branku.

Běží 88. minuta a brejk domácích hasí Rop za cenu žluté karty.

Stále se nevzdáváme, v 89. minutě rozehrává volný kop od poloviny Standa, míč se dostal k Jardovi, ten zakončuje do břevna. Odraz zakončuje Bárt a gólman zázračně chytá, v 90. minutě ještě jednou Hrášek hlavou nad.

Konec a jdeme na penalty, které jsou takovou loterií, kterou letos již podruhé nezvládáme a tak odjíždíme jen s bodem.

Bohužel i když jsme byli po většinu utkání lepší, odjíždíme poraženi, je naším problémem, že nedokážeme soupeře dorazit, když si o to koleduje, sami sebe ukolébáváme hrou bez šťávy a vrátit do tempa se dokážeme až když nám teče do bot. Je to chyba v koncentraci, když vedeme a jsme lepší, přestáváme se soustředit a hrajeme nedisciplinovaně, kupíme chyby a tím dostáváme soupeře do sedla.