Semice "B" - AFK 2:3 (2:1)

góly AFK: P.Koller vl., R.Vlk vl. - Rejlek, S.Vlk (pen.), P.Lexa

Zahajovací sestava: Smola - Bartoň, R.Vlk, P.Koller, V.Klíma - T.Staněk, S.Vlk, J.Koller, Rejlek - Hrach, P.Lexa

střídali: Tikovský, L.Lexa, Vokatý

V sobotu jsme zavítali na hřiště FC Semic, týmem který má za sebou velmi divoké výsledky, nejprve podlehl 1:9 Protivínu a poté 9:3 deklasoval Putim. Každopádně jsme věděli, že se bude jednat o těžkého soupeře s fotbalovou kvalitou, i tak jsem ale jel pro tři body.

Sestava byla nabitá, jen na místě brankaře za nemocného Oldu zaskočil Tadeáš Smola.

První akce utkání byla naše, ale nejednalo se o nic vážného, Paťas se sice dostal k zakončení, ale ke gólu bylo daleko. Ve 3. minutě zahrozil soupeř, nereagovali jsme na výkop a k zakončení se dostal domácí útočník. Od té chvíle začínali dominovat Semice, ne že by nás k ničemu nepustili, ale byli fotbalovější. Hrálo se nahoru, dolu ale bez větších šancí.

První opravdu podstatná akce se odehrála v 11. minutě, sudí spravedlivě odpískala penaltu. K exekuci se postavil Jarda Hrach, brankáře poslal na druhou stranu a bylo stále 0:0, protože míč poslal vedle. Hra se opět vrátila k předchozímu obrazu, pořád naší hře chybělo něco z lehkosti minulých zápasů, bylo znát, že hrajeme proti podstatně kvalitnějšímu soupeři. Nutno dodat, že základní chyba byla u mně, ne úplně dobře jsem zvolil taktiku a rozestavění, ve předu evidentně chyběl Patrikovo důraz, v mezihře jsem dal na Dinovo radu a trošku jsme přeskupili hráče v poli, tomu ale ještě předcházelo několik minut, ve kterých bohužel došlo ke změně skóre v náš neprospěch.

Soupeř poslal lehký centr do vápna , Tadeáš, kterému se úplně nepovedli první dva zákroky si nevěřil a místo aby míč ukryl v rukavicích, tak ho pouze vyrazil, bohužel tak nešťastně, že se odrazil o Petra do sítě, 1:0 pro domácí.

Ve 21. minutě jsme mohli odpovědět po akci Patrik, Dino, Tomáš Staněk, bohužel nic. Ve 28. minutě proti nám rozhodčí neodpískala penaltu. Ve 29. minutě nás podržel Tadeáš. O dvě minuty později ukazuje Paťas svou silnou stránku, příkladně napadá, bohužel jen kopeme roh, z něj se míč dostává k Honzovi, ten branku netrefuje. Ve 39. minutě po řadě nepřesností v našem vápně Smolda definitivně odčiňuje svoje zaváhání, reflexivně vykopává téměř jistý gól.

O minutu později se opět ukazuje že dnešek není náš šťastný den opět si dáváme vlastence 2:0.

Vůbec to s námi nevypadá dobře, ve 43. minutě nás opět drží brankář, nejprve jasnou tutovku vyráží na roh, z něj soupeř těží další šanci, kterou gólman opět likviduje.

Nedáš, dostaneš, tentokrát to platilo, po rychlém průniku se míč přes Tomáše dostává K Rejlimu a ten koriguje na pro nás velmi milosrdných 1:2.

Jdeme do kabiny a mám toho opravdu hodně na srdci. To co jsme předváděli na hřišti, to nemělo s fotbalem nic společného a to nemyslím hru. Narazili jsme na kvalitnějšího soupeře a jediné co jsme dokázali (alespoň někteří) předvést ……… CIRKUS LHOTA hádáme se mezi sebou, s rozhodčí, s trenérem, opravdu radost pohledět, byli tací včetně mně, co si říkali jestli tohle mám zapotřebí….

V kabině jsme si vše vyříkali, něco málo já a především starší hráči, do druhé půle jsme šli s tím, že nic není ztraceno a že se o solidní výsledek a výkon ještě popereme jako opravdoví LHOŤÁCI.

Prvních 20 minut se oboustranně hrálo po vápna bez větších šancí, v 65. minutě Rop vykopl míč z brankové čáry. V 70. minutě šance Semic, naštěstí domácí hráč z penalty vysoko nad, následuje náš brejk, bez gólu, ihned protiútok na nás bravurně zastavuje Rop. V 72. minutě se ke střele dostal Standa, skóre se ještě neměnilo, ale dění na hřišti ano. My hrajeme a semičtí se hádají.

V 77. minutě se schyluje k obratu, po faulu domácího brankaře na pronikajícího Patrika kopeme druhou penaltu, tentokrát si míč na značku pokutového kopu staví Standa a nemýlí se 2:2.

V 79. minutě obrat dokonán, Paťas po milimetrové přihrávce od Jardy Tikovského ukazuje, že je střelec, vedeme 3:2.

Do konce už se sítě nerozvlnily, i když bylo na hřišti horko a emoce tekly proudem, ale odjíždíme s plným bodovým ziskem, za druhou půli asi i zaslouženým.

Je třeba si uvědomit, že hrát musíme celý zápas a ať je pro nás toto utkání zdviženým varovným ukazováčkem.