AFK - Kostelec 6:2 (4:0)

Góly AFK: J. Koller 2, Rejlek, Hrach, Staněk, Lexa

Sestava AFK: Zájeda - Bartoň, R.Vlk, Petr Koller, V.Klíma - T.Staněk, S.Vlk, J.Koller. Rejlek - LExa, Hrach
Střídali: Vařenka, Kálal, Vokatý, Pavel Koller, Holík

Tak jsme se konečně dočkali, po dlouhé pauze jsme opět mohli sledovat doma mistrovské utkání. V sobotu k nám přijel soupeř z Kostelce, což dopředu slibovalo zajímavou podívanou.

Od začátku se začalo hrát celkem zostra, ve 2. minutě našel křižnou přihrávkou Standa Tomáše Staňka, jeho střela bohužel branku minula. Ve 4. minutě zaváhal Petr, následoval souboj Ropa s pronikajícím útočníkem, ke kterému se šťastně míč odrazil, ani tentokrát se skóre neměnilo. Za dvě minuty se nedohodl Rop s Oldou, vše se vyřešilo. Následovala další šance hostí, opět bez gólu.

Úvodní minuty jsme naštěstí zvládli a konečně jsme začali přebírat otěže zápasu my.

V 10. minutě se po skrumáži před brankou dostal ke střele Hrášek, ani tentokrát se nerozvlnilo, za dvě minuty Bárt hezky nacentroval na Dina, ten hlavou jen o kousek minul branku.

Ve 14. minutě jsme se dočkali, po přímáku od poloviny hřiště se míč dostal ke Standovi, ten poslal pas do vápna, který si našel Dino a konečně vedeme 1:0.

V následujících minutách se začíná oboustranně jiskřit, po faulu Rejlise (neodpískaném) se ke střele dostal Patrik, bohužel jen tyč.

V těchto chvílích jasně dominujeme, 23. minuta šance Tomáš Staněk, 24. a 25. minuta šance Dino.

Ve 27. minutě máme rychlý brejk, Rejlis trefuje tyč, odraz k Tomášovi, přihrávka na Honzu, gól 2:0.

29. minuta přímý kop, precizně uklidil do sítě Rejlis 3:0.

32. minuta neodpískaný faul na Paťase, následuje rohový kop, rozehrává Standa na Jardu a ten se nemýlí 4:0.

Ve 40. minutě trefujeme třetí tyč. Do kabin odcházíme s komfortním náskokem 4:0, po chvilkovém váhání ze začátku jsme byli jasně lepší a zaslouženě vedeme.

Jdeme na druhý poločas.

Ve 49. minutě mají náznak šance hosté o minutu později jde do brejku Patrik, od půlky jde sám, vykoupal obranu i brankáře a naservíroval před branku na Tomáše, vedeme 5:0.

V 53. minutě vystrkují drápy i hosté, Tomáš je opět hrdinou okamžiku a zabraňuje jistému gólu, vykopává míč z brány.

Místo abychom soupeře dorazili, vyklízíme pole, přestáváme hrát, sice v 61. minutě má šanci Dino, ale začínáme chybovat.

V 67. minutě konečně prolamuje střeleckou smůlu Paťas z úhlu kope přímák a vedeme 6:0.

70. minuta a Olda přichází o 0, neudržel lehký míč a soupeř snadno skóruje 6:1.

71. minuta Patrik střílí vedle.

A opět přichází test mých nervů, 76. minuta hrubá chyba obrany, 77. totéž, 78. minuta a další chyba, tentokrát soupeř trestá a uzavírá skóre utkání na konečných 6:2.

Z jasného průběhu jsme na konec začali dělat drama, ještě že už byl konec, vypadalo to jako kdybychom chtěli vyrovnat.