AFK - Protivín "B" 3:2(1:1)

góly AFK: J. Koller, Vařenka, Bartoň

Zahajovací sestava: Zájeda - Bartoň, R.Vlk, P.Koller, V.Klíma - Včelička, S.Vlk, Holík, Vařenka - Hrach, J.Koller

střídali: Vokatý, Klevcov

O víkendu jsme přivítali hráče z Protivína, měli za sebou vysokou výhru s Hradištěm 7:0 a v tabulce byli 3. s aktuální skóre 27:3. Bylo tedy jasné, že nepůjde o lehkého soupeře.

Zápas začal dle očekávání, hosté na nás vlétli, byli všude, jejich pohyblivost působila dojmem, že hrají přesilovku, při tom byli i velice fotbaloví. Bohužel již ve čtvrté minutě zužitkovali svůj tlak, Olda chyboval a soupeř toho využil O:1. Ve 13. minutě jsme měli šanci na vyrovnání, Rop rozehrál přímý kop na Dina, ten prodloužil na Hráška a ten z blízkosti přestřelil. Zhruba od té doby se utkání začalo vyrovnávat, soupeř logicky nemohl hrát takový „kolotoč“ celý zápas a naštěstí pro nás přestával hrát i fotbal, začali více nakopávat, což bez větších problémů eliminovala naše kompaktní obraná čtyřka a na hostech se začala projevovat nervozita, hádali se, komentovali každé rozhodnutí sudího a přestali se soustředit na výkon. Ve 25. minutě se zastřeloval Hoza, bez výsledku. Ve 31. minutě po další standartce mohl vyrovnat Vojta, bohužel nic. A tak co se nepovedlo Vojtovi to vyšlo Jendovi, po nádherném pasu od Ivana ve 33. minutě srovnává na 1:1. Gólu předcházel aut hostí, kteří házeli asi o 10 m jinde, sudí hru přerušil a házeli jsme mi a využili. Do přestávky se již stav neměnil.

Po půli jsme zahrozili my, ve 48.minutě Dino z malého vápna posílá míč do mraků, v 50. minutě hlavou koníkem zase nad. V 52. Vojta nachází Dina, ten prodlužuje do vápna a tam se Václav Vařenka nemýlí, jdeme do vedení. V mezihře se snaží protivínští, ale jejich útoky se rozbíjí o naši obranou hradbu, takže hrají po vápno. Maximálně se dostávají do hry ze standartních situací, při nich ale těžíme z naší výškové převahy. V 60. minutě se dostává soupeř do šance, kterou uhasil dnes výborný Vojta, hosté kopu puoze roh. Čtvrt hodinku na to si svou slabší chvilku vybral Rop, kdy mermomocí chce hrát míč na hranici brankové čáry těsně vedle brány, v souboji o míč přichází a soupeř vyrovnává na 2:2. Do konce je 15 minut a je to stále urputný boj, v 85. minutě máme roh, do souboje s hostujícím brankářem jde neohroženě Fof a Bart, který také využívá zaváhání gólmana a jako správný kapitán strhává vítězství na naší stranu. Závěrečný tlak soupeře z vypětím všech sil držíme a tak se po hvizdu rozhodčího můžeme radovat.

Před výkonem všech hráčů se po takovém výkonu jen smeká, na hřišti nechali všichni to pravé srdíčko.