AFK - Čížová "B" 2:1 (2:1)

góly AFK: Hrach 2

Zahajovací sestava: Zájeda - Bartoň, R.Vlk, Procházka, V.Klíma - Kálal, S.Vlk, Včelička - P.Koller, Pavlát, Hrach

střídali: Vokatý, Král, Kára, Vařenka, Rejlek, M.Klíma

V neděli k nám zavítal soupeř z nedaleké Čížové, což měl být papírově slabší soupeř a teoreticky to pro nás neměl být vážnější problém, i když varováním mělo být, že předchozí kolo dokázali čížovští porazit silné Hradiště.

Zápas začal oboustranným oťukáváním, kdy se ani jeden z týmů nedostal do vážnější šance. To se změnilo v čase 15:30. Olda vykopával míč od brány, což se moc nepovedlo. Soupeřův útočník si míč zpracoval a dokázal vystřelit, Olda sice míč zasáhl nohou, ale tak nešťastně, že míč zaplul do sítě. Naštěstí jsme dokázali vcelku brzy odpovědět, Standa nádherně rozehrál přímý kop do vápna, kde Hrášek hlavou usměrnil míč do branky. To ale nebylo od Jardy vše, ve 32. minutě dokonal obrat na 2:1. Do konce utkání už se skóre nezměnilo, to ale neznamená, že se nebylo nač koukat. Ve 37. minutě Olda zázračně vyráží hlavičku hostujícího Bednarčíka po krásném centru Königa a dorážka jde naštěstí nad. Minutu před koncem poločasu jsme ještě soupeři nabídli jednu šanci, Vojta netakticky rozehrál přes střed hřiště, míč se dostal k soupeři, následně zpátky k Vojtovi, kterému přeskočil nohu a tak musel rychle zpět. Ve vápně došlo k souboji, který naštěstí nebyl penaltový. Za zmínku ještě stojí Ivanova hlavička, hostující brankář při odkopu trefil Ivana do obličeje a míč se odrazil do břevna, bohužel Ivan musel jít střídat u krvácejícím nosem, dvojí smůla.

V poločase jsem zkusil změnit taktiku a to hrát na tři ortodoxní útočníky, soupeř totiž moc nevyužíval zálohu, ale povětšinou nakopával, tudíž jsem věřil, že střed dokáže pokrýt Standa sám. To se víceméně povedlo, Čížová se do šancí dostávala sporadicky a to většinou po standatrních situacích, které zahrávala hodně dobře. Během hry, jsme vlivem střídání, několikrát rozestavění přeskupili. Hra se přelévala, byly chvíle, kdy jsme byli lepší a vytvářeli si tlak i šance, ale přišly i úseky hry, kdy měli více ze hry hosté, naštěstí bez gólového efektu. Poločas dospěl až ke konci, my kopali roh, míč se dostal k Bártovi, který byl osamocen asi tak 50 cm před brankovou čarou a …. PŘESTŘELUJE. Přichází rychlá rozehra a brejk, všichni přítomní už vidí, že Čížová vyrovná a já ženu Bárta až do Čimelic. Naštěstí se skóre již nezměnilo a rozhodčí Řezáč mohl ukončit utkání.

I když jsme nepředvedli přesvědčivý výkon, mužstvo ukázalo obrovskou vnitřní sílu a dokázali jsme výhru vydřít, je ale pravda že Čížová přijela v nejsilnější možné sestavě