góly AFK: 52.Rejlek (pen.); 70. a 90. Lexa

Sestava AFK: Zájeda - Bartoň, R.Vlk, Holík, Vokatý - Kálal, S.Vlk, Procházka, Holenda - Rejlek, Lexa

náhradníci: Včelička, Liška, Král, Kára

Máme za sebou zatím nejemotivnější utkání sezóny.

Do zápasu jsme chtěli vlétnout jak uragán, bohužel se nám to moc nepovedlo, sice jsme se snažili o tlak, ale nevedlo to k výsledku, vlastními chybami jsme se opětovně sráželi k zemi. Nedokázali jsme se dostávat do šancí.

Ve 13. minutě udeřil soupeř. Gólu předcházela souhra našich chyb, netaktická rozehra na beka přes střed pole, chyba při zpracování a rozehře a nedůrazný souboj stopera s domácím útočníkem.

Minuta 28. soupeř měl 3 rohové kopy po sobě, vcelku pohodově jsme je ubránily, rychlý protiútok, velmi pohledná akce, bohužel jen rohový kop. V 1. půli se již nic zásadního nestalo. Musím říct, že to byl zatím nejhorší poločas z naší strany v této sezóně ( nepočítám přáteláky ). Celou dobu nám chyběla finální fáze a klid na kopačkách.

Do 2. poločasu jsme nastoupily neskutečným způsobem, domácí jsme doslova rozcupovali, každá akce „smrděla“ gólem, prostě paráda, pressing, tlak na balon, agresivní odebírání míče. V 52. minutě jsme kopali roh, ve skrumáži před bránou neudržel bránící hráč nervy na uzdě, pěstí knockautoval Ropa. Po zásluze následovala žlutá karta a penalta, Rejlis se nemýlil. Za tři minuty jsme měli kopat penaltu opět, ale rozhodčí jasnou ruku neodpískala a tak místo abychom šli do vedení, z protiútoku jsme inkasovali my, 2:1 pro domácí. Za dalších 6 minut sudí opět nezvládla situaci a hrubě ovlivnila utkání a to neudělěním jasné červené karty domácímu hráči.

V 70. minutě Paťas zužitkoval krásný pas od Rejlise a po zásluze bylo srovnáno. Hra se nadále přelévala ze strany na stranu, bohužel za neustálého hrubého nadávání místních fans 65+ .

V rozmezí 86. - 90. minuty kopali Albrechtice 4 rohové kopy, několikrát jsme přežily klinickou smrt, Prochy vykopl míč z brankové čáry, po protiútoku jsme měli roh…… a GÓÓÓL. Mohlo se slavit.

Musím se pozastavit nad několika věcmi :

Za 1. nad chováním mísních fanoušků, kteří ukázali, že slušné vychování se v Albrechticích na hřišti nenosí. Bylo skutečně nechutné jak počastovali mladou rozhodčí, která se v důsledku bála cokloiv zapískat proti domácímu týmu. Ale pokud se tomu nebudou rozhočí bránit, tím že to dají do zápisu, budou si místní pivní sportovci myslet, že je normální hrubě urážet a nadávat všem.

Za 2. mě fascinuje nominování rozhodčích na utkání, chápu, že je třeba aby se mladí sudí někde učili, ale pokud nominuji mládí jako hlavní rozhodčí, tak mu musím dát na obě čáry zkušenost, nemůže dojít k situaci, že nezkušená rozhodčí mi přizná, že se bála vyloučit hráče, kvůli místním fans.