AFK - Semice "B" 3:1 (0:0)

góly: J.Koller 2, S.Vlk

Sestava AFK: Zájeda - Bartoň, R.Vlk, P.Koller, V.Klíma, - Rejlek, S.Vlk, Hrach, Vařenka - J.Koller, Pavlát

náhradníci: Vokatý, Včelička

Tak máme za sebou poslední domácí utkání podzimní části sezony, v neděli k nám zavítal tým ze Semic. Soupeř se v průběhu podzimu prezentuje celkem vyrovnanou bilancí a je na tom bodově podobně jako my, bylo tedy jasné, že nepůjde o nic lehkého a že by mohl být vidět zajímavý fotbal. Jak už mám ve zvyku požadoval jsem po hráčích jednoduchý a agresivní fotbal s rychlým přechodem do útoku. Semice na mě v prvních minutách působili jako páni profesoři a naše presování jim nechutnalo, to se také projevilo, již ve 2. minutě se dostal do šance Zdeněk, bohužel se skóre neměnilo a začal festival promarněných šancí. Ve 4. minutě se hosté prakticky poprvé dostali na dostřel a okamžitě zahrozili, Olda chytá. Hra je stále v naší režii, ale v 9. minutě se z ničeho rodí šance Semic, stále bez branek. Od této chvíle začínají i Semice vystrkovat růžky a hra se vyrovnává, v 19. minutě se zaskvěl Olda, výborně čte hru a na hranici vápna chytá tutovku soupeře. Dvě minuty na to máme šanci zase my, akce po ose Zdeněk, Rejli končí po zákroku hostujícího gólmana v rohu, ten je výborně kopnutý a Rop bere z hlavy Dinovi gól. Ve 23. minutě máme přímák od rohového praporku, Vařič servíruje Dinovi na hlavu a …....nad. Z protiútoku výborně zasahuje Rop a skluzem bere soupeři šanci skórovat. Ve 33. minutě opět chytává semický brankář Dinovi střelu, kopeme roh a palič Dino nad. Běží 35. minuta, akce Standa, Dino a nic. Ve 40. minutě hází dlouhý aut malej Péťa na Dina, ale stále se skóre nemění, do půle už jen malé pozdvižení v podobě neodpískaného faulu na Ropa. Začala druhá půle, po Ropově zaváhání se Semice dostávají do šance, naštěstí bez efektu. V 54. Minutě rozehrává standartní situaci z poloviny hřiště Vojta, Urby přestřeluje. V následujících minutách jsme se úplně vytratili ze hřiště, hádáme se s rozhodčí, nevracíme se, jako by na nás hodili deku. Toho také soupeř okamžitě využívá a ujímá se vedení, na polovině soupeře vysloveně špatně bráníme a Semice nekompromisně trestají 0:1 a s námi to vypadá špatně. Naštěstí se nám nějakým způsobem daří překonat hrůznou čtvrthodinu a v 70. minutě Dino připravuje Standovi na střelu a ten to parádně trefuje, 1:1, nutno dodat, že akci předcházel výborný pressing od Vařiče. V 78. minutě jde Dino sám na branku, brankář vyráží na roh. Po rohu konečně Honza prolamuje dnešní smůlu a dává gól, troufám si říct, že tolik šancí za zápas nespálil hodně dlouho. O dvě minuty později ještě jednou ukazuje hostující brankář, že dnešek mu sedí, zázračně vyráží Vojtovu nádhernou střelu. V 85. minutě už to zase lepí a Honza dokonává obrat na 3:1. A tak poslední domácí zápas vyhráváme, diváci viděli pohledný fotbal plný emocí a především šancí, i přes oboustranné výtky se vcelku povedl i rozhodčí Katce, která se zápas od zápasu zlepšuje. V posledním kole jedem na hřiště Oslova, který se krčí u dna tabulky se ziskem čtyř bodů, je to ale náš dlouhodobě neoblíbený soupeř, ale i tak věřím v důstojné ukončení podzimu.