góly AFK: Lexa 2

Zahajovací sestava: Zájeda - Bartoň, R.Vlk, V.Klíma, Rejlek - Včelička, J.Koller, Hrach, Kálal - Pavlát, Lexa

střídali: Kára, Klevcov, M.Klíma, S.Vlk

Sezónu jsme zahájili utkáním s velmi houževnatým týmem ze Skal.

Předem bych rád všem hráčům, včetně soupeře, poděkoval za velmi zajímavý mač, který se musel všem přítomným líbit.

Zápas jsme zahájili velmi aktivně, na soupeře jsme vlétli a agresivní hrou a tlakem na balon jsme si vytvořili převahu. Dostávali jsme se do zakončení, dvakrát hlavičkoval dnes velmi aktivní T. Rejlek, zatím bez branky. Síť se rozvlnila ve 13. minutě, po hlavičce Rejlise vlétl do souboje s brankařem Paťas Lexa, nutno dodat, že málokdo by tam takhle šel, zaslouženě 1:0.

Zhruba od 20. minuty jsme přestávali na hřišti dominovat, pomalu nám docházeli síly, je znát, že letní příprava byla kratší (že by nadstavbová část :-)) a fyzička na mnou požadovaný herní styl asi bude u většiny hráčů problém. Hra se vyrovnala přelévalo se to od vápna k vápnu, hosty jsme nepouštěli do vážnějších šancí. Ve 25. minutě jsme zaváhali v souboji na půlce, soupeř vyslal ojedinělou střelu na branku, kterou nešťastně tečoval Bart a míč zaplul za Oldova záda 1:1.

Do přestávky se už nic zásadního nestalo, bylo znát že na hráče obou týmů působí pekelné horko.

Po půli jsme šli na plac se změnou v sestavě, Jarda Hrach musel kvůli zranění dolu a místo něj šel na hřiště Standa Vlk, kterého jsme chtěli pošetřit kvůli zraněnému kolenu. Naštěstí koleno vydrželo a Standa hru oživil. Asi tak od 10. minuty druhého poločasu na mně začal soupeř působit unaveně a my jsme začali přebírat otěže zápasu, hráli jsme aktivněji dostávali se do zakončení, ale šance jsme nedávali, tým ze Skal držel vynikající gólman hostí.

Přišlo to v 63. minutě Paťas opět rozvlnil a po zásluze jsme šli do vedení 2:1.

Od té doby se soupeř uchýlil ke hře vabank, hrál prakticky bez zálohy a jen nakopával míče dopředu na útočníky. Náš obranný val zůstal pevný a soupeře jsme do ničeho nepustili. Sami jsme měli ještě několik jasných šancí, ale vypadalo to, že kluci na hřišti mě nechtějí nechat si vychutnat premiérovou výhru v klidu a pohodě.

Ještě bych rád vyzdvihl výkon rozhodčích.