AFK - Záhoří 3:2 (0:0)

Zdravím všechny příznivce Lhoteckého fotbalu!

Tak a je to za námi! Další sezóna je u konce a můžeme tak udělat malé zhodnocení uplynulého ročníku. Ještě předtím ale napíši komentář k poslednímu zápasu. Ale ještě než začnu, tak bych chtěl upozornit, že na konci najdete exkluzivní rozhovor se Standou Vlkem, který si určitě nenechte ujít! 😊
Bohužel před posledním zápasem sezóny jsme neměli úplně dobrou bilanci. 3x v řadě jsme odešli poraženi. Prohra na Hradišti, doma se Skálama a minulý týden jsme prohráli na hřišti vítěze tohoto ročníku – týmu Kestřan. Zápas se Skálama byla z naší strany ohromná nemohoucnost a do Kestřan jsme bohužel jeli ve velmi oslabené sestavě. Proto jsme měli jasný cíl – 3 body! To se naštěstí povedlo. K utkání nám mohl opět pomoci Dino, sice se zraněním, ale i poloviční Dino je jako mít dva hráče na hřišti navíc. Nastoupili jsme v této základní sestavě:

Olda - Bárt, Rop, Holas, Vojta – Pepa, Standa, Prochy, Urby – Dino, Patrik
Náhradníci: Kárka, Filip, Klíma st., Jarda

V utkání jsme se chtěli prezentovat naší kombinační hrou. To se nám větší část prvního poločasu celkem i dařilo. Ze hry jsme dokázali těžit daleko více než hosté. Ty hráli „pouze“ nakopávané míče na své rychlé útočníky, ale do gólových šancí jsme je nepouštěli. Je pravda, že jsem také toho moc neměli. Patrika Lexů tentokrát opustila střelecká fazóna a žádnou ze svých příležitostí, do kterých se dostal, nedokázal přetavit v gól. Oba týmy byli zřejmě ovlivněni počasím, že v tom velkém vedru se nikomu moc nechtělo běhat… První půle tedy skončila bezbrankovou remízou. Na góly si museli diváci počkat do druhého poločasu.

A nemuseli čekat dlouho. Už ve druhé minutě druhé půle jsme prohrávali 0:1. Olda váhavým odkopem trefil dotírajícího útočníka Záhoří, ten zblokovaný míč, který mířil za brankovou čáru – mimo bránu – zachytil a střelou podél lajny o vzdálenější tyč vstřelil gól. Naštěstí netrvalo dlouho a bylo to 1:1! My z následného protiútoku, kdy zatáhl Urby míč na pravé straně, vrátil pod sebe na velké vápno a tam si na střelu naběhl náš nejzkušenější borec – Jirka Holík a parádní střelou LEVOU nohou k tyči, nedal gólmanovi šanci! Bohužel o pár minut později šli hosté opět do vedení. Z protiútoku hostů, kdy se naše obrana mylně domnívala, že šlo o ofsajd, přestala naše obrana hrát a hráč Záhoří šel sám na Oldu. Svojí šanci využil a hráči ze Záhoří se mohli radovat. 1:2! Naštěstí máme Dina!! Ten o pět minut později dokázal sám zachytit rozehrávku obránců hostí, přešel jeden na jednoho a podél brankáře střelou srovnal stav na 2:2! Další minuty se odehrávali víceméně s balónem na našich kopačkách a však bez vážnějších šancí. Měli jsme dva rohové kopy, ale ani jeden jsme nedokázali proměnit. A pak to přišlo! Geniální tah „zaskakujícího“ trenéra Včeldy, když vystřídal Dina a na plac šel náš žolík Jarda „BAŇATEJ“ 😊. Netrvalo dlouho a žolík Jarda obdržel na půlce soupeře míč, popošel s ním pár metrů a z poza vápna pěknou střelou k tyči nám vystřelil vítězství!! 3:2! Výsledek jsme si už do konce utkání pohlídali a tak jsme si mohli užít vítězně dokopnou!

Ohlédnutí za uplynulou sezónou.

Celkově jsme skončili na šestém místě se ziskem 45 bodů za 15 vítězství a 11 porážek. Myslím, že umístění v tabulce odpovídá celkovému průběhu celé sezóny. Nevyvarovali jsme se zbytečných proher např. s Oslovem, které jsme nedokázali porazit ani na podzim, ani na jaře. Utržili jsme ostudnou prohru doma na jaře se Skálama 0:3 ! 2x nás porazilo Podolí. Ty mají dobře postavený tým a určitě budou v nadcházejícím ročníku patřit k adeptům na titul. Naopak jsme dokázali porazit jak na podzim, tak především na jaře parádním výkonem Albrechtice!  Na podzim jsme byli bodově lepší než v jarní části. Herně to bylo nahoru-dolů. Byla šňůra výher, ale i proher. Zkrátka šesté místo je z mého pohledu odpovídající. Důležité na tom vše je, že nás to všechny BAVÍ!! Po letech útlumu se ve Lhotě utvořila zase skvělá parta kluků, co táhnou za jeden provaz!

Chtěl bych především poděkovat Včeldovi! Za to, že si to vzal vše na starost! Zranění mu nedovolilo nastupovat a stále byl přítomen na každém zápasu! Převzal roli trenéra. Dokázal nás všechny usměrnit a vtisknout nám podobu hry, kterou jsme se na hřišti chtěli prezentovali. Samozřejmě, že né vždy tomu tak bylo, ale z větší části zápasů určitě!

Dále patří poděkování Holasovi! Jsem rád, že se vrátil na hřiště (i když de facto nikdy oficiálně neskončil) a pomáhal nám v důležitých zápasech! Jeho přítomnost je ohromným přínosem jak na hřišti, tak i především v kabině! Je vidět, že ho to baví a věřím, že v příštím ročníku ho budeme opět vídat na hřišti!

A ještě chci poděkovat Honzovi Kárů! Vždy, když bylo potřeba Kárka neváhal a dorazil pomoci! I když ho kolikrát zranění limitovalo, tak stejně chtěl hrát! A vždy to bylo neskutečně znát! Zde mohu s jistotou říci, že Kárku uvidíte nejen v příštím ročníku, ale i v několika následujících… 😊

Díky všem ostatním hráčům! Díky všem lidem, kteří se kolem fotbalu ve Smetance pohybují. Obci Lhota prostřednictvím starosty Slávka za podporu!

V poslední řadě bych chtěl za všechny hráče poděkovat všem fanouškům, za to, že se na nás chodíte stále dívat (i když z toho musí kolikrát bolet oči 😊) a že nás podporujete! Těšíme se na Vaší přízeň i nadcházející sezóně 2019/2020!

Děkuji i všem ostatním hráčům! Díky ostatním lidem, kteří se kolem fotbalu ve Smetance pohybují a zvláště obci Smetanova Lhota, prostřednictvím starosty Slávka za podporu!

Zdraví Bárt!

Tak a již nyní ke slibovanému rozhovoru se Standou Vlkem, který poskytl lifestylovému magazínu LAHVÁČ!
Stando, jak by jsi zhodnotil uplynulý ročník? Skončili jste celkově na 6. místě. Určitě jste chtěli víc?
SV: Tak já myslím, že se mi celkem dařilo. Klukům sem vždycky připravoval šance a pro ně už nebyl problém zakončovat. Kolikrát to bylo do prázdný. Prostě tak jak jsem zvyklej. Když jsem nemohl, tak to měli kluci o dost těžší, ale naštěstí tomu bylo jen výjimečně.
Stando proslýchá se, že jsi dostal nabídku hrát vyšší soutěž?
SV: Nepřekvapuje mě to. Už nějaký čas je o mě zajímá více týmu nejenom z 1A třídy a zatím nejlepší nabídka přišla ze strany Semic. A vzhledem k tomu, že chtějí postoupit do kraje, tak já jsem pak byl pro ně logická volba. Byl jsem s klukama ze Semic i na pár akcích a klukům se vždy líbilo jaká je se mnou legrace a proto chtějí, abych byl s nimi i na hřišti.
Tvůj přestup do Semic bude pro spousty lidí šokem. Většině lidí se to zřejmě nebude líbit, nemyslíš?
SV: Tak určitěééé. Jak jsem již říkal, byla to jen otázka času, kdy po mě někdo další šáhne. Už v minulosti se o to pokoušel Jablonec, ale tam jsme se nedomluvili na podmínkách (Standa měl podmínku, že před každým mistrákem si může dát min. 20 piv – pozn.red.). Ve Lhotě už jsem rozdal radosti dost, tak je potřeba dívat se i dál. No a jelikož Semice jsou takovou „malou farmou“ Písku, tak jsem přesvědčený v další karierní postup. Podle mě tohle lidi musí chápat, že Lhotu už jsem dávno výkonnostně přerostl…
Nebudou ti chybět tvoji spoluhráči a především souhra s nejlepším střelcem české fotbalové reprezentace Janem Kollerem?
SV: Nebude! (směje se)
Jak se chystáš strávit letní dovolenou?
SV: Tak určitě si chci teď od fotbalu odpočinout a nabrat síly na novou sezónu. Rád bych dovolenou strávil s rodinou, ale děti bohužel zatím nemám a přítelkyní už vůbec ne… Možná pojedu na 14 dní do Dědovic k rybníku pod stan. A tam poctivě dodržovat pitný režim! (min. 17 piv denně – pozn.red.)
Stando díky moc za rozhovor a hodně štěstí nejen na hřišti.
SV: Děkuji! A to je jako rozhovor zadarmo? Tak to jděte do hajzlu, už Vám neřeknu!