góly AFK: Procházka, Kálal, Rozum

zahajovací sestava: Zájeda - Bartoň, R.Vlk, Rejlek, Vokatý - Kálal, S.Vlk, Procházka, V.Klíma - Rozum, Pavlát
náhradníci: Holenda, Kára

Zdravím všechny příznivce Lhoteckého fotbalu !

Tentokrát jsme v neděli za velmi sychravého počasí zavítali na půdu předposledního týmu v tabulce – mužstva Borovan. V Borovanech to vždy byly těžké utkání, o čemž se přesvědčil sám jednoznačný lídr tabulky, tým Kestřan, kdy zde naposledy prohráli 1:2. K zápasu jsme také přistoupili s respektem a nic nepodcenili. Včelda znovu vydával taktické pokyny v podobě hry po zemi, pohyb, chtít hrát, makat a hlavně nekecat! Což se nám skoro ne vždy úplně dařilo…

Nastoupili jsme v této základní sestavě:
Olda – Bárt, Rop, Urby, Kid – Pepa, Standa, Prochy, Vojta Kl. – Luďa, Zdenda
Na lavičce byli připraveni:
Kárka, Filip Holenda
Pro zranění se nám omluvil Holas, Poky, Fof, Králík, Lišák a dále nemohli Patrik, Adam, P. Koller, Baky

Do zápasu jsme vstoupili s tím, co jsme si řekli v kabině. Aktivní hra po zemi. Proto prvních 15 minut jsme ovládali hřiště jenom mi a domácí nevěděli vůbec co mají hrát. Bohužel se nám z této aktivity nepodařilo nic vytěžit. Následně jsme přestali hrát naši hru a přizpůsobili se soupeři. Balóny začali létat vzduchem a z kombinační hry najednou sešlo. Byly z toho pouze spousty nepřesných balónů a žádná vyložená šance. Až zhruba kolem 30. minuty se prosadil náš střelec posledních zápasů Prochy. Po zahrávané naší standartky ze strany hřiště na půlce domácích, poslal nevím kdo centr do vápna, Standa hlavičkoval do břevna, míč se odrazil k naběhnutému úplně osamocenému Prochymu a ten se nemýlil. 0:1! Následovala hra bez větších brankových příležitostí. Domácí nás ohrožovali svými zahrávanými rohovými kopy a přihrávkami do brejků. Ale vše jsme dokázali ubránit. Naše šance naopak chytil brankář Borovan. Do kabin se šlo tak za stavu 0:1!

O poločase Včelda kladl důraz na to, abychom hráli tak, jako v prvních 15. minutách. Nenechávali se strhnout hrou domácích, kteří míče jen nakopávali na rychlé útočníky. Ještě v prvním poločase Včelda stáhl z beka Kida, na jeho místo šel Vojta a místo Vojty nastoupil do zálohy Filip. Tak to jsme šli i do druhé půle.

Tu jsme nezačali úplně dobře. Skoro jako pokaždé. Domácí využívali zmatků, které vznikali v naší obraně. Naštěstí se jim nepodařilo nic proměnit. My jsme se poté srovnali a začali zase hrát, to co chceme. V 50. minutě jsme zvýšili vedení, když Pepík z jedné naší povedené akce prostřelil brankáře mezi nohy. 0:2! Následně bohužel ale domácí snížili. To když při odkopnutém balónu z vlastní půlky se za míčem rozeběhl domácí útočník. Míč byl daleko za celou naší obranou, proto si pro něj musel vyběhnout Olda. Bohužel při souboji o míč s domácím útočníkem se míč odrazil k útočícímu hráči a ten neměl problém zasunout do prázdné brány. 1:2! My jsme se tím gólem ale nenechali rozhodit. Hráli jsme lépe než domácí a věděli jsme, že když budeme v tomto pokračovat, tak vstřelíme další góly. A taky to přišlo. Byť tak trochu jako při gólu domácích. Na rozdíl od nich, my jsme míč ale neodkopávali. Standa našel krásnou přihrávkou z naší hloubi pole naběhnutého Luďu a ten běžel sám na kasu. V souboji v tváři v tvář s gólmanem nezaváhal a my slavili třetí gól. 1:3! Hra pokračovala v nastaveném trendu. My drželi míč a domácí jen nakopávali na své útočníky. Po jednom z faulu domácích blízko velkého vápna, jsme zahrávali přímý volný kop. K míči si stoupl náš „ostrostřelec“ Standa. Krásnou ránu podél zdi mu ale brankář domácích vytáhl na roh. Škoda. Bohužel pak došlo i ke zranění. Když Pepík dostal nahrávku do brejku a šel sám na brankáře. Gólman domácích se rozmýšlel, zda má vyběhnout a míč odkopnout. Bohužel si to rozmyslel v nejhorší možný okamžik a v momentě kdy byl u balónu došlo ke střetu obou hráčů v plné rychlosti. Zatímco brankář Borovna byl jen otřesen, Pepík si z tohoto souboje odnesl zranění. Snad to nebude nic vážného a vrátí se co nejdříve na hřiště. Pepíka vystřídal na jeho pozici Kid. Utkání se už jen „dohrávalo“.

Zaslouženě bereme všechny tři body. Byť nám to občas vzadu skřípalo a vázla kombinace, tak většinou jsme měli utkání pod kontrolou. V neděli od 17:00 hod hrajeme doma s týmem Sokolu Čížová. Měl by přijet i Dino, tak nás přijďte povzbudit. Věřím, že když budeme hrát to co poslední tři zápasy, tak se bude na co dívat!