góly AFK: J.Koller 3, Lexa, Pavlát

Zahajovací sestava: Zájeda - Bartoň, R.Vlk, Rejlek, Vokatý - Kálal, S.Vlk, Lexa, Rozum - J.Koller, Pavlát

střídali: Klecvov, Kára, M.Klíma, V.Klíma

Zdravím všechny příznivce Lhoteckého fotbalu !

Omlouvám se, že minulý týden nebyl report ze zápasu KRČ – AFK. Bylo to z důvodu mé dovolené. Ve zkratce se k němu vrátím. Byl to v podstatě zápas „jednoho muže“ – a to Prochyho ! Tomu se zadařilo a týmu Sokol Krč vstřelil hattrick !! Do statistik se zapsali ještě 2x Dino, který nám přijel poprvé na jaře pomoci a z penalty náš nejlepší střelec Urby ! Utkání jsme vyhráli 6:0. Musím zde ale podotknout, že tým Krče to ani v jeden moment nevzdal a bojoval až do konce. Ze samého začátku utkání byly i lepším týmem. Zhruba ale kolem 20. minuty jsme již převzali iniciativu hry my, vrátili jsme se k tomu, co jsme chtěli hrát – to je hra po zemi, trpělivě a kombinačně. To se nám po celý zbytek zápasu dařilo. Tak že pro nás zasloužená výhra a hlavně zvednutí sebevědomí po zpackaném domácím zápase s Oslovem.

Nyní již k zápasu s Milenovicemi.

Vzhledem k postavení v tabulce týmu Milenovic, bylo zřejmé, že zápas nebude vůbec lehký. Před námi stál hlavní úkol, a to že musíme domácí divákům ukázat, že umíme hrát fotbal i na domácím hřišti. To se nakonec myslím i povedlo. Ale k zápasu.

Před utkáním se nám omluvili – autor hattricku z minulého kola Prochy, pro zranění Holas, Adam, P.Koller a z lavičky to režírovala jako vždy dvojice - Včelda s Jardou. Znova jsme mohli využít i služeb Dina, což bylo hodně znát. Nastoupili jsme v této základní sestavě:

Olda – Bárt, Rop, Urby, Kid – Pepa K., Vlky St., Dino, Luďa – Patrik L., Zdenda

Náhradníci: Klíma ml. + st., Fof a Kárka

Zápas jsme jako vždy nezačali vůbec dobře. Nemohli jsme se srovnat s dobře se pohybujícím týmem Milenovic. Hosté těžili z rychlých protiútoků do naší nesrovnaný obrany. Byli to také oni, kdo se první ujal vedení v utkání. V 8. minutě jsme nebyli dost důrazní na naší půlce u autové čáry, útočník hostí obešel Urbyho a Ropa a krásnou střelou z rohu velkého vápna o tyč do „vinglu“ otevřel skóre. 0:1! My jsme se zhruba teprve po 15. minutách trochu srovnali a začali hrát. Hosté už nedostávali tolik prostoru a my jsme je kombinační hrou začali přehrávat. A také přišli šance na naší straně. První vážnější šanci měl Zdenda, když se po narážečce na hranici velkého vápna ocitl v dobré střelecké pozici - branku ale vysoko přestřelil. V 25. minutě jsme už skóre srovnali. Po kombinaci na půlce hřiště posunul Vlky míč do strany na naběhnutého Bárta, ten míč potáhnul a ze strany poslal centr do vápna. Tam si ho našel Honza Koller, zpracoval na prsa a z první o břevno nedal gólmanovi šanci. 1:1! Do konce poločasu jsme byli už více aktivní my a šance přibývali spíš na naší straně. Skórovat mohli ještě Zdenda a Patrik Lexa, ale oba ztroskotali na skvěle chytajícím brankáři Milenovic. Poločas tak skončil nerozhodně.

Druhý poločas bohužel začal pro nás tím nejhorším možným scénářem. Hned z první akce měli Milenovice roh. Po jeho následným zahrání jsme míč odvrátili. Přišel ale centr zpátky do vápna a míč nešťastně hlavičkoval Rop přímo k tyči Oldovi. Ten neměl šanci zasáhnout. 1:2 ! Naštěstí to s námi nic neudělalo. Díky tomu, že jsme pokračovali v aktivní hře, co jsme předváděli v první půlce jsme chvilku na to opět srovnali. Po zahrávaném našem rohovém kopu se míč odrazil na značku pokutového kopu k osamocenému Dinovi a ten bodlem k tyči srovnal skóre. 2:2 ! Následující minuty se odehrávali v naší režii. Milenovice jsme vůbec k ničemu nepouštěli a šance jsme si vytvářili jen my. Bohužel bez brankového efektu. V 78. minutě jsme už ale šli do vedení. A kdo jiný než Dino. Hattrick uzavřel gólem jako přes kopírák z první půle – centr ze strany, Honza si zpracoval na prsa a z první vyslal dělovku přímo pod břevno. 3:2! Vzápětí na to jsme šli do dvoubrankového vedení. Po krásné narážečce na hranici velkého vápna, kdy si narazil Patrik se Standou udělal Paťas ještě rychlou kličku gólmanovi a do prázdné skóroval. 4:2! Gólový účet uzavřel Zdenda Pavlát, který dokázal „konečně“ svou asi devátou brankovou příležitost přetavit v gól. Zdenda dostal na půlce hřiště přihrávku do otevřené obrany, uplatnil svou rychlost a byť atakovaný vracejícím se stoperem hostí, prostřelil brankáře Milenovic mezi nohy. 5:2! Tímto výsledkem i utkání skočilo a my jsme si mohli zaslouženě zakřičet vítězný pokřik!!

Až na začátek utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem. Hráli jsme dobře kombinačně, bez zbytečných řečí, trpělivě a zodpovědně. Díky tomu jsme brali všechny tři body a pevně věřím, že jsme i předvedenou hrou udělali radost našim domácím divákům, kterým tímto děkuji za podporu! Příští zápas hrajeme na hřišti předposledních Borovan. Naposledy jsme tam vyhráli 2:1, tak doufejme, že se nám to podaří minimálně zopakovat. Když budeme hrát ale tak, jako poslední dvě utkání, tak věřím ve vítězství!