góly AFK: Pavlát 3

Sestava AFK: Zájeda - Bartoň, R.Vlk, Holík, V.Klíma - Kálal, S.Vlk, Lexa, Rejlek - Pavlát, Rozum

náhradníci: Vokatý, Klevcov

Zdravím všechny příznivce Lhoteckého fotbalu !

Tak v neděli jsme jeli na horkou půdu do Abrechtic. Soupeř se nacházel v horní části tabulky a my jsme potřebovali po dvou prohrách zase bodovat. Jenže na hřišti v Albrechticích (velmi pěkném hřišti!) se nám dlouhodobě nedaří, tak jsme věděli, že nás rozhodně nečeká nic lehkého. Do sestavy se vrátil po zranění kolene Bárt. Bohužel nám opět pár lidí chybělo. Zranění nedovolilo nastoupit Jardovi, Včeldovi, dále nám chyběl Prochy a Adam – což bylo citelné oslabení. O to hůř se nám tam jelo. Ale…

Dopředu se omlouvám, že komentář bude stručný, jelikož jsem byl na hřišti a nemohl jsem si dělat poznámky 😊

Zápas jsme začali ve velkém stylu! Prvních 30 min. byl na hřišti pouze jeden tým, a to tým AFK! Všichni co nastoupili, tak makali jeden za druhého! Snažili jsme se jako vždy hrát po zemi. Tentokrát nám tomu dost i napomáhal terén, že se dalo perfektně kombinovat. Hýřili jsme pohybem a hráči Albrechtic nám vůbec nestačili. Měli jsme pěkné kombinace. První gól jsme zaslouženě dali my! cca ve 20. minutě si naběhl mezi obránce na velké vápno Zdenda Pavlát a dostal pěknou přihrávku od Standy Vlka. Na Zdendu vyběhl domácí gólman, Zdenda se širokou kličkou do strany vyhnul brankáři a pěkným lobem už z hodně ostrého úhlu otevřel skóre! 0:1 V aktivní hře jsme pokračovali i nadále. Pár šancí jsme ještě měli, ale bez efektu. No a pak nám asi došel dech nebo jsme se možná ukolébali tím vedením a přestali jsme hrát. Už tam nebylo tolik pohybu jako do 30 minuty. Domácí začali držet míč na kopačkách a my se bránili. Do poločasu se bohužel podařilo domácím stav utkání vyrovnat. To když ve 43. min., kousek od velkého vápna jsme svým nedůrazem neodehráli míč. Domácí hráč, tak získaný míč poslal skvělým pasem naběhnutému záložníkovi domácích a ten pěkně obstřelil Oldu na vzdálenější tyč. 1:1 Tento stav vydržel už do konce prvního poločasu.

Přestávka nám dost pomohla. Odpočinuli jsme si a řekli, že se musíme vrátit k tomu co jsme hráli v první půlhodině.

V druhém poločasu tomu tak i bylo. Zase jsme začali makat, i když už byla hra celkem vyrovnaná, tak stále jsme měli více šanci mi než domácí. 58. minuta a zase stejná situace. Standa vybízí přihrávkou za obranu Zdendu, ten šel sám na „kasu“ a nemýlil se! 1:2! I přesto, že hra byla celkem vyrovnaná, tak domácí se do vyložených šancí nedostávali. Za to my jsme mohli zvýšit na rozdíl dvou branek, KDYBY Zdenda zamířil přesněji, poté co dostal luxusní přihrávku přes celé malé vápno od Patrika. Bohužel Zdeněk trefil brankáře a tak se příspěvek za vstřelení hattricku na chvíli ještě odložil. 😊 Chvíli na to, jsme už slavili! V 82. minutě, po rozehrání naší standartní situace se k odraženému míči dostal nikdo jiný než Zdenda Pavlát a bombou nedal nikomu šanci mu zabránit ve skórování hattricku !!! 1:3 ! Místo toho, abychom to v klidu dohráli, tak z následné akce domácích jsme faulovali na rohu velkého vápna. Domácí tak mohli zahrávat volný přímý kop. Domácímu „exekutorovi“ se střela vůbec nepovedla a byl z toho nízký nakopnutý míč do vápna. Bohužel Kid chtěl míč odkopnout, ale místo toho ho jen tečoval, na což Olda už nedokázal zareagovat a balón zapadl k tyči. 2:3. No bylo to hodně nervózních zbylých deset minut. Ale pořád jsme se snažili hrát. Domácí sice tlačili, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovali. Kluci se snažili míč vpředu udržet, což jsem jim i docela dařilo. Domácím trochu začali téct nervy a tak přišlo na nás pár ostřejších zákroků. Rozhodčí si vše ale pohlídal a když viděl, že domácí již nejsou ničeho jiného schopni, než nás faulovat, tak utkání ukončil. My jsme tak mohli slavit druhou výhru na jaře!

Všem velký dík za bojovnost a předvedenou hru!

V neděli od 17:00 hod. máme doma Oslov, kterým rozhodně máme co vracet. Tak se ukáže, zda výkon v Albrechticích byla jen světlá výjimka nebo zda se nám podaří navázat na předvedenou hru. Přijďte se podívat a povzbudit nás!