Podolí II - AFK 3:1 (0:1)

góly AFK: S.Vlk

Zdravím všechny příznivce Lhoteckého fotbalu !

V sobotu jsme jeli na hřiště Podolí, s tím že si chceme napravit reputaci po domácí prohře s Protivínem. Bohužel se tak nestalo. Byl to zápas o spoustě našich neproměněných šancí, vynikajícím Oldovi a o našich osobních chybách. Ale postupně.

Do zápasu se nám omluvili Zdeněk Pavlát, P. Koller a stále ještě nemohli kvůli zranění nastoupit Včelda a Bárt. Zahajovací sestava byla následující.

Sestava: Olda Zájeda – Vojta Klíma, Roman Vlk, Jirka Holík, Tomáš Rejlek – Adam Průža, Lukáš Procházka, Standa Vlk, Luďa Rozum – Patrik Lexa, Jarda Hrach

Náhradníci: Pepa Kálal, Jakub Vokatý, Jiří Pokorný, Jan Bartoň, Králík

Podolí má složené mužstvo z velmi mladých hráčů, což na hřišti bylo znát od první minuty. Daleko lépe se jejich hráči pohybovali, my jsme nestíhali dostupovat a valil se na nás jeden útok za druhým. První šanci jsme si vybudovali ale my. V 6. minutě jsme rozehrávali přímák po faulu domácích na půlce hřiště. Rop poslal pěkný centr do vápna, kde se o míč porval v hlavičkovém souboji náš vzrůstem jeden z nejmenších hráčů - Luďa, míč sklepl hlavou! na vápno na Patrika a ten pěknou ranou z první těsně přestřelil. Toto byla na delší čas naše jediná šance. Pak si vzali míč domácí a v podstatě to byla hra na jednu branku. Bohužel na tu naší. Ve 14. minutě domácí bleskově rozehráli míč po faul na naší půlce. Rozehrávající hráč vybídl krásnou přihrávkou přesně do běhu mezi Urbyho a Ropa svého útočníka, ten si míč posunul přesně do protipohybu Ropa a ocitl se sám před Oldou. Naštěstí branku netrefil. O chvíli později po dalším našem faulu poslal domácí hráč centr na hranici malého vápna, útočník Podolí pálil z voleje, ale přestřeluje. 22. minuta - po závaru v našem vápně se míč dostal k úplně volnému hráči domácích, který měl možnost hned 2x střílet přímo z velkého vápna. Jeho první střelu vykopl z brány Urby a druhý pokus kryl Olda. 25. minuta, další centr ze strany do vápna a opět volný útočník Podolí přímo sám před Oldou. Olda fantasticky kryje a vykopává míč na roh. 28. minuta – na naší půli přišla hezká přihrávka středopolaře domácích na naběhnutého útočníka a ten se řítil sám na Oldu. Na poslední chvíli mu do střely vložil nohu Vojta a míč tak skončil na rohu. Z následné akce byla jen střela mimo naši branku. V tento moment nás domácí jasně přehrávali a my nevěděli kde jsme. Bylo jen otázkou času, kdy svou snahu přetaví ve vedoucí branku. My jsme se „připomněli“ ve 33. min. kdy Holas na středu hřiště vybojoval míč, posunul rychle do strany na Jardu, ten pěknou nahrávkou našel naběhnutého Patrika. Paťas si míč ve vápně posunul a z těžkého úhlu překonal brankáře domácích. K naší smůle míč který už směřoval do prázdné branky stihl obránce domácích odkopnout pryč. Během následujících 10 minut přišly tři 100% šance domácích. Všechny byly v podstatě jako přes kopírák – domácí zakombinovali a vždy dokázali najít naběhnutého útočníka za naší obranou. Všechny tři šance Olda fantasticky kryje a tím nás držel v první půli nad vodou! Ve 43. minutě byla na našem malém vápně taková neuvěřitelná mela o balón, kdy na míči doslova ležel Prochy a všemi možnými způsoby hájil naši odkrytou svatyni. Domácí ho okopávali jako brambory, ale Prochy vydržel! Když už to vypadalo, že míč domácí dostanou do branky, byl Olda na svém místě a míč spolehlivě chytil. Obrovská šance a obrovská bojovnost Prochyho nás zachránila ve skórování domácích. No a tak přišlo to známé pravidlo – nedáš – dostaneš. Hned z našeho protiútoku jsme dostali míč na Patrika a ten byl kousek před velkým vápnem faulován. Zahrávali jsme tak volný přímý kop. K míči se postavil náš „nový spoluhráč“ ( asi o 30 kilo lehčí 😊) Standa a pěknou střelou přes zeď nedal brankářovi šanci! 1:0 pro nás !! Rozhodčí vzápětí odpískal konec prvního poločasu a kluci si tak mohli zhluboka vydechnout, že jsme první půli přežili a ještě k tomu vítězně…

O poločase byl v kabině trochu hukot. Včelda dával jasně najevo, že takhle se za Smetanku nebojuje! Všude jsme byli pozdě a hráli to jak malý děti, co jsou poprvé na hřišti. Vůbec se neplnilo co jsme si před zápasem řekli! Do druhé půle jsme šli beze změn s jasným cílem změnit pojetí naší hry. A bylo to taky znát.

Druhý poločas začal naší velkou šancí. Hned ve 47. minutě jsme rozehráli rychle přímý volný kop přesně na polovině hřiště a nachytali tak domácí obranu. Do 100% gólové šance se dostal Jarda. Bohužel pozici spolehlivého „snajpera“ tentokrát nepotvrdil a míč poslal těsně mimo branku. O chvíli později přišlo naše první střídání – bohužel vynucené. Jarda při běžném souboji o míč ucítil ostrou bolest v achilovce a musel tak dolů. Do hry šel Pepa na kraj zálohy a dopředu se vysunul Luďa. 55. minutě jsme střídali podruhé, tentokrát plánovaně. Dolů šel výborně hrající Holas a na hřiště jsme poslali Pokyho. Rop se tak posunul na předstopera. Bohužel chvilku na to jsme obdržely vyrovnávací gól. 57. minuta – domácí zakombinovali na kraji velkého vápna, domácí hráč posunul patičkou na naběhnutého útočníka a ten našel přihrávkou přes celou bránu úplně volného druhého útočníka a ten jednoduše srovnal. 1:1. My jsme mohli jít hned vzápětí do vedení. Poky odkopával míč z našeho vápna. Balón si našel na středu hřiště Luďa, zpracoval a vyslal pěknou přihrávkou do gólové šance naběhnutého Adama. Ten se ještě dokázal kličkou na střed hřiště uvolnit přes domácího stopera a vyslal na gólmana Podolí krásnou střelu k tyči. Brankář domácích se však zaskvěl a střelu kryl. 65. minuta a další naše šance. Patrik Lexa poslal parádní přízemní centr do vápna do rozhozené obrany domácích. Zde byl opět osamocený Adam. Ten si míč zpracoval a rovnou střílel. Míč si však cestu do sítě branky domácích nenašel. Následných 15. minut se ani na jedné straně žádnému z mužstev nepodařilo se dostat do nějaké slibnější šance. V 82. minutě jsme to byli bohužel mi, kdy opět inkasoval. Odkopávali jsme míč od branky. Přišel prohraný souboj na půlce hřiště. Středopolař domácích po vyhraném souboji rozehrál ihned do kraje na záložníka a ten poslal křižný centr do naší nesrovnané obrany. Zde si míč zpracoval střídající útočník domácích a ten už nezaváhal. V tváři v tvář dokázal Oldu prostřelit. 2:1 pro domácí. Nás ta branka evidentně srazila. Hned z dalšího protiútoku mohli jít domácí do dvoubrankového vedení, to ale ještě Olda nedovolil. Opět rychlá kombinace a ten samý útočník sám před Oldou. Olda výborně kryje. V 88. minutě nám domácí zarážejí třetí a definitivní ránu. Asi po 5 po sobě jdoucích rohových kopů (ano, nebyli jsme schopni ani jeden roh odvrátit jinam než zase na roh..) přišel šestý. Prochy míč nešťastně prodloužil hlavou za sebe na malé vápno, kde zůstal osamocen útočník domácích a ten neměl problém hlavou skórovat do prázdné branky. 3:1. Tímto výsledkem tak zápas i skončil.

Bohužel je to naše druhá prohra v řadě. Za první poločas jsme si prohrát zasloužili. Podolí bylo jednoznačně lepším mužstvem. V druhé půli jsem už byli vyrovnaným soupeřem ale o rozhodly naše neproměněné šance a naopak proměněné šance domácích.

Nyní v neděli nás nečeká znova vůbec nic jednoduchého. Jedeme se pokusit urvat nějaké body na hřiště do Albrechtic. A marodka se nám opět rozrostla… Budeme rádi, když nás přijedete podpořit!