góly AFK: Lexa, Rejlek, Rozuim

Zahajovací sestava: Zájeda - V.Klíma, Pokorný, Procházka, Rejlek - Kálal, S.Vlk, Průža, Rozum - LExa, Pavlát

střídali: Vokatý, Klevcov, Hrach

Zdravím všechny příznivce Lhoteckého fotbalu!!

Jelikož mi mé zranění nedovolilo tentokrát nastoupit, tak jsem neváhal, vzal jsem si na lavičku notýsek a tužku, abych mohl zase po nějaké době přinést komentář k zápasu.

Kostelec nad Vltavou – AFK

První jarní zápas jsme absolvovali na hřišti dlouhodobě velmi neoblíbeného týmu a to mužstva Kostelce nad Vltavou. Sešlo se nás celkem dost. Jediná naše zimní posila byl Patrik Lexa, který se po dlouhé době vrátil zpět do Smetanky. Ještě bychom chtěli dotáhnout hostování Baštyho, který by byl jako náhrada v případě, že Olda nebude moci kvůli operaci zubů chytat. Tam jsme se zatím bohužel nedohodli na podmínkách s Čimelicemi. Ani nebudu komentovat, co si v sousední vsi řekli za hostování. Bohužel jsme nemohli pomoci týmu já, Rop, „malej“ Péťa alias P. Koller, Včelda kvůli zranění a ostatní z různých důvodů nemohli. Nálada byla po absolvovaném soustředění celkem dobrá, spíš bych řekl, že jsme byli všichni správně naladěni a natěšení na zápas.

Nastoupili jsme v této sestavě:
Olda – Vojta, Poky, Prochy, Urban – Kálalík, Vlky, Adam, Luďa – Zdenda, Patrik Lexa
Náhradnící: Kid, Fof, Hrášek

Začátek utkání byl z obou stran takový roztržitý. Bylo vidět na obou mužstvech, že je to první mistrák po zimní pauze. Jarda se Včeldou naordinovali klukům jasnou taktiku, že chceme hrát co nejvíce po zemi. Což se nám ze začátku né moc dařilo. Míče nám odskakovali a souhra nebyla téměř žádná. Je potřeba podotknout, že tomu dost napomáhal i nekvalitní terén. Domácí ti hráli vyložené „hurá“ fotbal. Nic neřešili, každý míč nakopli nebo spíš odkopli dopředu a dělejte si s tím tam co chcete. Byli jsme to spíš mi, kdo chtěl hrát fotbal. V 5 minutě přišla naše první upomínka, že to domácí s námi nebudou mít lehké! Po kombinaci, přišel faul na Vlkyho zhruba 5 metrů před velkým vápnem. Standa poslal pěkný míč do vápna, kde vznikl takový velký závar, míč se odrazil na velké vápno k našemu hráči (teď se omlouvám, ale nenapsal jsem si kdo to přesně byl), ale bohužel střela ze slibné pozice skončila výrazně mimo. Teď když to tak píšu a přemýšlím, kdo to mohl střílet takto mimo, tak mi z toho vychází, že to musel být jedině Pepa Kálal 😊. Pepo promiň, dělám si legraci. V 15. minutě už mohl být veseleji. Po faulu domácích na půlce, Standa rychle rozehrál míč. Poslal krásný balón na hranici šestnáctky, kde si nabíhal Patrik, krásně si obhodil domácího obránce a rovnou z voleje vypálil na domácí branku. Zde se zaskvěl i domácí gólman, který pěknou střelu vyrazil na roh. Hezká akce. Domácí se dostali do šance ve 20. minutě. Tu jsme jim v podstatě darovali my sami. Zahrávali jsme autové vhazování u našeho rohového praporku. Přišla ztráta, míče se zhostili domácí, nahrávka na velké vápno a naštěstí hráč ze slibné pozice minul naši branku. O chvíli později Poky rozehrál dlouhý balón na skvěle naběhnutého Vojtu, ten míč zatáhl na kraj vápna a nepovedeným centrem vystrašil domácího gólmana. Ve 28. minutě jsme propadli na půlce domácích a ti se hnali do přečíslení. Naštěstí Zdenda podřadil a dokázal se vrátit přes půl hřiště a za cenu žluté karty slibně rozjíždějící akci domácích zastavil. Následný přímý volný kop domácích letěl vysoko nad Oldovu svatyni. 34. minuta nabídla zajímavý moment. Adam si vzal na půlce balón, poslal parádní centr do vápna na opět naběhnutého Patrika a ten se pustil neohroženě do souboje s vybíhajícím gólmanem. Patrik byl rychlejší a dokázal před gólmanem míč si hlavou posunout, ale došlo ke střetu s brankářem a ještě se do toho zamíchal i obránce domácích. Z našeho pohledu jasná desítka, bohužel píšťalka sudího zůstala němá… Naštěstí hned z naší další akce si Patrik spravil chuť a my mohli slavit první gól. Neúnavný Zdeněk se znova uvolnil přes obránce domácích, zatáhl balón po lajně a ze strany velkého vápna poslal krásný centr přímo na osamoceného Patrika. Tomu už jen stačilo nastavit hlavu a mohlo se jít na půlku. 0:1. Následně jsme byli nuceni Patrika vystřídat, jelikož si z předešlého souboje s brankářem odnesl pořádného koňara. Do hry šel Jarda „baňatej“ 😊. A hned to bylo znát. Ve 43. minutě po pohledné akci, kdy si míč Adam narazil s Jardou, uvolnil Adam nabíhajícího Zdendu a ten se snažil střelou k tyči rozvlnit síť. Gólman skvěle zasáhl a míč vyrazil k nabíhajícímu Pepovi, ten ale, jak jsme u něho ostatně zvyklí, stál v ofsajdu 😊. Na konci prvního poločasu mohli domácí snížit. Z ojedinělé akce vybojovali roh. Hráč domácích poslal pěkný centr do vápna, míč si domácí posunuli ke značce pokutového kopu, přišla střela a překonání Oldy. Naštěstí jsme měli ještě jednoho našeho hráče (omlouvám se, ale v tom zmatku nevím kdo to přesně byl) a ten míč z prázdné branky vykopl pryč. Za stavu 0:1 se šlo do kabin.

O půli jsme si říkali, že musíme vydržet hrát fotbal stejně trpělivě jako v poločase prvním. Domácí se do nějakých vážnějších šancí moc nedostávali a byli jsme to mi, kteří měli jednoznačně více ze hry. Proto jsme kladli důraz na to, abychom hráli pořád stejně zodpovědně. Do druhé půle se vrátil Patrik a Jarda mohl zase rozdávat pokyny z naší střídačky.

Druhý poločas začal v podstatě stejně jako první. Bylo to takové ve vlažném tempu z obou stran. Ale byli jsme to opět mi, kdo se dostal do první šance. Ve 48. minutě si narazil míč Patrik se Zdendou a Patrik se už tak tak řítil sám na brankáře. Gólman domácích si situaci přečetl a včasným vyběhnutím naší slibnou akci zneškodnil. Ale netrvalo dlouho a znova se Paťas ocitl s míčem ve vápně. Tam ho nevybíravým způsobem obránce domácích fauloval a tentokrát už píšťalka rozhodčího němá nezůstala. Rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si vzal Urban a penaltu chladnokrevně proměnil. 0:2! Příště si akorát Urby odpusť ty připomínky vůči soupeři! V 55. minutě se ale měla kopat i penalta na druhé straně. Rozhodčí o tom, že se má kopat penalta přesvědčený nebyl a tak hra pokračovala dál. Domácím se to samozřejmě nelíbilo, rozhodčího častovali nepěknými slůvky, ale bylo jim to k ničemu. Naopak se ukázal jejich „opravdový“ charakter. A tak když si Standa v našem vápně pokryl balón, rozehrál ho dopředu, tak hráč domácích, s těžce nalomenou psychikou, Standu zezadu nepochopitelně skopnul, byť hra už byla úplně někde jinde. Rozhodčí neváhal a tasil žlutou. Domácí své emoce absolutně nezvládali a neustále jen řvali na rozhodčího a taky se začalo docela jiskřit. My jsem v 57. minutě zahrávali rohový kop. Míč letěl přes celou branku až na zadní tyč, kde nabíhali současně Adam s Pokym. Bohužel se nedomluvili a tak se rozehrávalo pouze od branky domácích. 60. minutě Kostelečtí rozehráli na půlce autové vhazování, míč si posunuli na roh velkého vápna. Hráč domácích vyslal pěknou střelu, ale Olda ukázal, že i s náhradními „kusadly“ se dá létat 😊. Střelu krásně vytěsnil na roh. 61. minutě jsme vystřídali neúnavně běhajícího Zdendu za Fofa. Ten se hned při prvním kontaktu s míčem mohl blýsknout gólem. Standa ho z prostředka hřiště vybídl krásnou přihrávkou mezi stopera a beka a Fof mohl z hranice velkého vápna nikým neatakován v klidu vystřelit. Bohužel míč netrefil a branku úplně minul. V 66. minutě a opět skvělý Stenly. Kličkou na naší polovině se uvolnil přes protihráče, potáhl míč a vyslal znova pěknou přihrávkou na zteč tentokrát Patrika. Ten už mohl jít sám znova na kasu, ale „psychopatický“ stoper domácích mu balón ukopl. Naštěstí bez Patrikových nohou… 70. minutě přišlo další naše střídání. Stáhli jsme Adama a vyslali do útoku Jardu. Patrik se zatáhl na střed zálohy. Bohužel ani né minutu na to, jsme museli střídat znova. Opět jeden z domácích hráčů, který nebyl úplně psychicky v pořádku a dle mého by měl navštívit psychiatra (to by mělo ale asi více hráčů z domácího týmu), sestřelil bez balónu Patrika a ten už tentokrát musel střídat nadobro. Adam se tak vrátil zpět do hry. Tak nějak jsme na lávce začínali cítit, že se něco stane. A taky že stalo. Samozřejmě se tohle vůbec nelíbilo Pokymu. A tak se takhle jednou Poky vydal si zaútočit. Narazil si míč s Luďou, ten mu ho vrátil, ale přímo do souboje se třemi domácími hráči. Nicméně Poky tam neběžel jen tak pro nic za nic. Při té příležitosti a s velkou grácií vysvětlil psychicky narušeným hráčům domácích, že Poky taky umí. A kdo zná Pokyho, tak ví že umí. Tak že jeden podle mě dneska nemůže chodit, druhý má nalomený žebra a třetí se doteď ještě přebaluje z toho, jak se posral, když se na něj Poky podíval a s úctou mu něco „pošeptal“. Poky to ale udělal přímo v souboji o míč. Ano při souboji o míč, né mimo hru či v přerušené hře. Při jednom souboji o míč to třem vysvětlil a nikdo mu nemůže nic říct. My jsme se pak trochu uspokojili vedením 2:0 a pocitem, že domácí jsou totálně rozložení. Bohužel nás vyvedla z omylu branka domácích a snížení tak na 1:2. Bylo to klasická akce při zahrávání rohového kopu. Centr ve vápně si našel jeden z domácích a hlavou nedal Oldovi šanci. V 81. minutě jsme do hry poslali zase Jardu místo Fofa. Hned vzápětí hráč domácích s číslem 7 na zádech, neudržel svůj psychický stav v normě a znova ÚPLNĚ mimo hru sundal Standu zezadu. Zkrátka šel si léčit mindrák. Rozhodčí to viděl, bez váhání mu ukázal červený kartónek a poslal ho tak rovnou do kabin. V 91. minutě se ukázalo, jak je důležité mýti Jardu. Ten dostal přihrávku na hranici velkého vápna, míč si přikryl jak umí. Domácí obránce se na něho nemohl dostat, tak ho zezadu fauloval. Zahrávali jsme tak volný přímý kop. Přímák si vzal na starost tentokrát Luďa a krásnou střelou do vingle nedal gólmanovi domácích absolutně žádnou šanci. Nádherný gól! Jak Včelda trefně poznamenal „no jo, tam chodí mouchy srát“ 😊. Konec utkání. Zaslouženě vezeme 3 body domů. Výhru jsme tak mohli oslavit vítězným pokřikem přímo na hřišti !!!

Všem patří poděkování za přístup a předvedenou hru. Rozhodně je co zlepšovat, ale v Kostelci jsme byli jednoznačně lepším týmem my a vyhrát jsme si zasloužili. Myslím, že někteří hráči Kostelce by se měli zamyslet nad tím, jestli nechtějí dělat raději jiný sport, kde by se mohli víc seberealizovat…

Omlouvám se za tak obsáhlou reportáž, ale musel jsem 😊. Zdravím všechny!