oficiální stránky klubu AFK Smetanova Lhota

AFK - Kestřany "B" 0:1 (0:1)

zahajovací sestava: Zájeda - Bartoň, Pokorný R.Vlk, V.Klíma - P.Koller ml., S.Vlk, Procházka, Hrubý - Hrach, Tetour
střídali: Rejlek, Klevcov, Vokatý, Ježek, Žižka, Kálal

Zdravím všechny příznivce Lhoteckého fotbalu! Po výsledkově nepodařeném utkání v Protivíně, jsme tentokrát hostili mužstvo z Kestřan. Opět to byl souboj o lepší postavení v tabulce, kdy Kestřany měli pouze o jeden bod více než my a tak v případě naší výhry jsme je mohli přeskočit a vrátit se do horních pater tabulky. Bohužel jako vždy jsme se potýkali s velkou marodkou a neúčastí hráčů. Drobným pozitivem tak akorát mohlo být navrácení do sestavy po zranění Bárta a Josefa Tetourů. Slávek Harbáčků si užívá se svojí novomanželkou líbánek, tímto ho zdravím, tak jsme na jeho místo povolali „matadora“ Pokyho. Nyní k zápasu.

Předem se zde musím omluvit za to, že dnešní komentář nebude tak obsáhlý a konkrétní, jelikož jsem už naskočil do utkání a nemohl si tak dělat poznámky, co se kdy událo. Vezmu to tak trochu obecněji.

Po celkem herně vydařeném utkání v Protivíně, byť prohraném, byl tento zápas úplný opak! Do utkání jsme vstoupili celkem aktivně, se snahou míč držet na zemi. To se nám dařilo a dokázali jsme si tak vytvořit pár šancí. Hned 3x měl Jarda Hrach slibnou příležitost, to když jako přes kopírák se vždy dokázal prosadit v obraně hostů a z hranice velkého vápna mohl zakončovat. Bohužel se vždy rozhodl pro takové zakončení - nezakončení, že buď chtěl ještě někomu nahrávat nebo se snažil vystřelit. Ve všech případech to nebylo ani jedno, ani druhé. Dále jsme sice stále kombinovali, ale absolutně bez výsledku. Bylo to způsobeno hlavně tím, že nám to soupeř umožňoval. Vždy nám chyběla nějaká finální přihrávka. Bylo to z naší strany spíš takové alibistické. Hosté hráli chytře. V obraně měli zkušené hráče a ti nám vždy dokázali, jakoukoliv větší příležitost k útoku včas překazit. Na druhou stranu bylo vidět na našich hráčích ta NECHUŤ víc bojovat. A tak přišel zasloužený trest. Hosté se moc do šancí nedostávali, jak jsem psal, tak nás víceméně nechávali hrát. Po faulu vysokou nohou Romana Vlka, za hranicí šestnáctky, si postavil míč k přímému volnému kopu hráč hostí Rybák a krásnou střelou přes zeď, přímo k tyči nedal Oldovi šanci. V dalších minutách prvního poločasu, následovalo stále to samé. Nedokázali jsme se vůbec nakopnout ke zlepšení výkonu a tak jsme se do větších příležitostí nedostávali. Za zmínku stojí pouze dvě parádní střely od Ropa a Jéži, v obou případech ale míč je těsně minul brankovou konstrukci. Do kabin se šlo tak za stavu 0:1.

O poločase jsme říkali, že musíme zabrat a být trpělivý. Snažit se neustále hrát po zemi. Věřili jsme, že zápas otočíme. Bohužel jsme věřili málo, hodně málo. Sice jsme museli do druhého poločasu udělat několik změn, ale náš výkon to vůbec nezměnilo. Spíš naopak.

Druhý poločas se nesl pouze v duchu absolutního zmaru z naší strany. Hosté se zatáhli do bloku a nedovolovali nám se dostat do jakékoliv větší brankové příležitosti. Hráli jsme jen po vápno a tam to zkušená obrana Kestřan hlídala. Když už jsme se dostali do nějaké šance, tak jsme selhali v koncovce. O zbytek se postaral dobře chytající brankář Kestřan. S ubývajícím časem jsme byli čím dál víc nervóznější a hodně kazili. Hosté pokračovali ve své chytré hře a neustále bojovali o každý míč. Což se o nás říct nedá. Po svalovém zranění Jardy, který tak musel odstoupit, se naše šance na vstřelení aspoň vyrovnávací branky velmi zmenšily. Doufejme, že to nebude nic vážného. Bohužel nic víc se v druhé půli neudálo a tak tým z Kestřan bral všechny 3 body. My jsme si nezasloužili ani bod.

Byl to špatný výkon z naší strany. Mysleli jsme si, že se porazí sami. Určitě jsme zápas podcenili! Mysleli jsme, že když mají souběh s A týmem a k nám dorazili s většinou staršími hráči, tak že to bude hračka. Nebyla. Ty starší hráči Kestřan, nám ukázali jak se bojuje o vítězství! Z těch si musíme vzít

příklad! Jako bych viděl na hřišti Holase, Lexiče, Petra Kollerů, Karla Novotného, Honzu Kárku, a další. Přesně tahle generace hráčů, která chtěla zápas vyhrát za každou cenu, rvali se o každý balón. Tak takhle přesně to hrál tým z Kestřan. My rozhodně tento zápas NE. Doufám, že si sedneme zase zpátky na prdel a vrátíme se k výkonům z předešlých utkání. Příští neděli jedeme k dalšímu favoritovi na celkové vítězství OP, a to do Milenovic. Tam se ukáže, jaký jsme opravdu tým.