Protivín "B" - AFK 6:2 (1:1)

Zahajovací sestava: Zájeda - Vokatý, R.Vlk, S.Harbáček, V.Klíma - Hrubý, S.Vlk, J.Koller, Procházka, Kálal - Hrach
střídali: Rejlek, Káňa, Cipra

góly AFK: S.Vlk, Procházka

Zdravím všechny příznivce Smetanovy Lhoty! Za typického podzimního počasí jsme v neděli zavítali na trávník mužstva FK Protivín B. Tým z Protivína měl po sedmi odehraných utkání o jeden bod v tabulce méně než my a v posledních dvou kolech získal „pouze“ 4 body za výhry až v penaltovém rozstřelu. My jsme se po vítězné bitvě s Královkou, byť také „pouze“ za 2 body, nacházeli aktuálně na 4. místě tabulky. Byl to tedy přímý souboj o umístění v tabulce a dal se očekávat vyrovnaný zápas. Tomu tak, ale bohužel úplně nebylo. Ani když jsme měli k dispozici Dina. Nechce se mi zde opět vypisovat kdo mohl a kdo ne. Každopádně nechápu, jak se můžeme dostavit k utkání ve 12 lidech?! Mezi náhradníky musel i trenér Jirka a narychlo jsme povolali Urbyho a Morgyho. Tohle není možný!!

Mužstvo z Protivína nás přehrávalo od samého začátku. Vytvářeli si šance jednu za druhou. Hráli pěknou kombinační hru s vysokou aktivitou. První vážnější šanci jsme si ale vytvořili my. V 5. minutě se dostal k míči Jarda Hrach a přízemním centrem z pravé strany velkého vápna, posílal míč na nabíhajícího Pepíka Kalalů. Tomu na poslední chvíli zablokoval střelu domácí obránce a brankář Protivína měl tak jednoduchou úlohu. Vzápětí minutu na to, přišla velká příležitost domácích. To, když zahrávali rohový kop, který mířil přímo do vápna. Zde došlo k velkému závaru v souboji o míč, až se nakonec balón odrazil k hráči domácího celku, který stál úplně sám na malém vápně. Odkrytou branku, ale naštěstí netrefil přesně. Poté přišla 15. minuta a první změna skóre! Byla to zrovna pasáž, kdy jsme dobře napadali domácí a nedávali jim možnost hrát jejich kombinační hru. Po jednom souboji na hranici středového kruhu poloviny domácích, jsme na nic nečekali, rozehráli jsme rychle a Standa Vlk neuvěřitelnou dělovkou nachytal gólmana domácích a my vedli 1:0 !! Nádherný okamžik! Škoda jen, že jsme nevydrželi hrát takto celý zápas. Chvíli na to, totiž opět domácí získávali jasnou převahu nad námi a v podstatě to byla otázka času, kdy se jim podaří stav utkání vyrovnat. Po pár šancí domácích, které pochytal opět výborně chytající Olda nebo míč skončil na tyči, přišla 31. minuta a s ní vyrovnání. Hráč domácích poslal z pravé strany centr na střed velkého vápna, zde podstoupil souboj Roman Vlk, míče se zmocnil a mohl tak celou situaci zachránit. Nicméně se rozhodl pro „fotbalové řešení“, s míčem se snažil ve vápně kličkovat, o něj samozřejmě přišel a hráč, který balón vybojoval, poslal měkoučký centr ze strany přes celou bránu a tam už útočník domácích neměl problém hlavou skórovat. Protivín byl na koni. Ve 40. minutě, domácí hráč zabojoval na brankové čáře, aby míč neskončil v autu, zde Franta Hrubý podcenil trochu situaci a hráče pořádně nedohrál, ten tak poslal míč zpětnou přihrávkou na malé vápno a útočník Protivína naštěstí místo odkryté branky trefil jen Ropa. Vzápětí ve 42. min. přišla naše ztráta balónu ve středu hřiště, rychlé posunutí na útočníka domácích na hranici velkého vápna a jen díky bleskovému vyběhnutí Oldy, tak znemožnil jít domácím do vedení. První půle tedy skončila nerozhodně.

O půli se snažil trenér Jirka kluky povzbudit a vyburcovat ke stejné aktivitě, jako doposud. Kluci toho měli již tak plné brýle, jelikož i když byl soupeř jasně lepší, pořád jsme se bojovali a domácím nedali nic zadarmo. Ještě naši hráči ani neslezli z pomyslného „kolotoče“ a zazněl hvizd rozhodčího, oznamující začátek druhé půle.

Netrvalo to ani pět minut a bohužel už jsme prohrávali o gól. To jsme opět ztratili míč ve středu hřiště, z toho následoval brejk domácích po lajně, centr do vápna a tam se prosadil střelou útočník domácích. 2:1. Následovala 53. minuta, kdy Protivín zahrával rohový kop, na přízemní centr si naběhl úplně volný obránce domácích a ten tak měl jednoduchou možnost ke skórování. 3:1 a začalo být zle… V 55. minutě jsme měli v tu dobu ojedinělou šanci, a to když se Rop zmocnil balónu na středu hřiště, kličkou obešel protihráče a z velkého vápna vyslal pěknou přízemní střelu, kterou brankář domácích ale kryl. Bohužel přišel další rychlý protiútok domácích. Po krásné souhře ve středu pole přišel centr za naší obranu a útočník domácích Petr Sládek tak mohl slavit hattrick. 56. minuta 4:1. No bylo to s námi špatný. V 60. minutě se nám podařilo ještě snížit a to když Porchy tečoval odražený míč po střele patičkou do branky. 4:2. Branka nás dost nabudila a najednou nás bylo všude plno. V 62. minutě po ose Olda výkop-Franta Hrubý prodloužil na Dina a ten ránou z první vyslal krásnou dělovku na branku. Zde se vyznamenal bravůrním zákrokem brankář domácích Aleš Kubička. Minuta sedmdesátá druhá, další náš centr na velké vápno, tam si našel míč Dino, zpracoval, obešel kličkou obránce domácích a před sebou měl už jen branku domácích. Místo střely se ale rozhodl ještě oslovit lépe postaveného Urbyho, bohužel nahrávka se k němu nedostala. Míč tečoval obránce Protivína a jen tak tak, že neskončila v brance. Hned po rozehrávce brankáře přišel protiútok domácích, kdy měli jasnou šanci navýšit vedení. Po rychlé akci šli ve čtyřech! na jediného obránce. Naštěstí se špatnou přihrávkou sami zahnali a tak z jasné brankové příležitosti nic nebylo. Za to mi jsme mohli ještě zápas zdramatizovat. Po dalším našem rohu, kdy míč obrana odhlavičkovala na velké vápno a tam se napřáhl k parádní střele Vojta Klíma. Střelu se snažil ještě tečovat Prochy, ale bohužel skončila mimo branku. Následoval útok Protivína, míč si vzal hráč č.19 Prášil a doslova vykoupal celou naší obranu vč. Oldy. 5:2. Tímto to naše veškeré naděje na slušný výsledek skončili. V 85. minutě ještě ten samý hráč, pěkným obloučkem překonal vyběhnutého Oldu a upravil tak výsledek na konečných 6:2.

Byť se zdá být výsledek pro nás nemilosrdný, tak předvedená hra tomu zas až tak neodpovídala. Bojovali jsme, nic jsme domácím nechtěli dát jen tak. Kluci se rvali o každý balón a hlavně jsme chtěli hrát fotbal! Za žádného stavu jsme nic nevzdali! Žádné odkopy nazdařbůh, ale snažili jsme se hrát do kombinace, nabízet se. Tým z Protivína byl jednoznačně nad naše síly, o tom nebylo pochyb. Jako bychom hráli s týmem minimálně o jednu třídu výš. Protivín hrál opravdu dobře a zaslouženě zvítězil. Všichni kluci do jednoho si zaslouží pochvalu za bojovnost a odhodlání. Jak se říká: může se prohrát, ale se ctí! A to byl přesně ten zápas.