Záhoří - AFK 5:1 (2:0)

góly AFK: Kálal

Sestava: Vokatý - Bartoň, S.Harbáček, Majer, Klevcov - Včelička, Kálal, Procházka, Hrubý - Žižka, V.Klíma
do hry střídali: Sihelník, Káňa, Staněk

V 5. kole jsme zavítali na hřiště, kde se nám dlouhodobě nedaří, a to na hřiště týmu TJ Sokol ZÁHOŘÍ. Bohužel jak naznačoval celý minulý týden, tak skoro vše bylo proti nám. Jak jsem již psal minule, že kvůli zranění nemohou nastoupit Olda, Luděk Rozum, Rosťa Dolejš, Adam Průža, tak k Jardovi a Standovi Vlků, kteří si užívali zasloužené dovolené, nám přibyli během týdne ještě tyto hráči, kteří se nemohli utkání zúčastnit: Roman Vlk, Filip Holenda, Petr Koller. A ještě pár hodin před utkáním se omluvili Baky a Jéža s odůvodněním, že Baky náhle zjistil, že v neděli ve čtyři nemůže (derby?) a Jéžu povolali, že musí jet do Brna na školení dřív. Nechť si o tomto udělá každý obrázek sám… Že to někomu není trapný… Aspoň, že si udělali čas nám pomoci Včelda společně s Kachnou. Za to klukům patří velký dík!

Teď k zápasu:

Jelikož bylo tolik absencí, tak prostor dostali kluci, kteří doposud nenahráli tolik minut. V rozestavění hráčů jsme museli trochu improvizovat. Jirka se snažil hru vždy oživit, prostřídáním jednoho z kluků, hlavně vepředu, abychom mohli hrát vysoký pressing. Což se nám né vždy úplně dařilo. Utkání začalo pro nás katastrofálně. Již ve 4. minutě, po nedorozumění Slávy Harbáčka a chytajícím Kidem, při malé domů, jsme nabídly dobíhajícímu hráči domácích skórovat do prázdné brány. Poprvé jsme v sezóně prohrávali. Další minuty nenabídly nic zajímavého. Byl to boj o dobývání vápna jak nás, tak i Záhoří. Ve 20. minutě jsme mohli vyrovnat. Když na značce pokutového kopu se objevil sám Vojta Klíma, ale bohužel mířil pouze do gólmana domácích. Vzápětí dostal Včelda krásnou přihrávku za obranu a běžel sám na brankáře. Bohužel při zakončení míč netrefil přesně a minul branku. To domácí byli efektivnější. Po nesmyslném kličkování Franty Hrubého mezi třemi protihráči na naší půlce, získal míč soupeř, ihned přišla nahrávka do naší otevřené obrany na útočníka domácích Radka Opavu a ten střelou k tyči nedal Kidovi šanci. Poté se už ani jedno z mužstev do žádné vyložené šance nedostalo a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

V poločase jsme si řekli pár věcí ohledně naší neuspořádané hry. Snažit se dostat víc balón na zem a chtít hrát kombinačně. Věděli jsme, že utkání není zdaleka ztracené. To se nám i zvětší části druhého poločasu celkem dařilo. Postupně jsme domácí přehrávali, vyhrávali osobní souboje, ale nedokázali jsme si z toho pořádně vytvořit nějakou slibnější brankovou příležitost. Až v 67. minutě jsme se ale mohli již radovat. To když se ve vápně uvolnil přes protihráče Míra Staněk a naservíroval před branku míč nabíhajícímu Pepovi a ten v druhém zápase po sobě skóroval. 2:1 .Domácí v tu chvíli úplně vypadli ze hry. Bohužel netrvalo dlouho a v 76. minutě jsme je vrátili „zpět na koně“. To když na rohu velkého vápna jsme prohráli osobní souboj, nechali jsme protihráče nacentrovat na střed hřiště, kde nabíhal úplně volný hráč domácích Polívka a střelou z vápna zvýšil vedení domácích na 3:1. Tato branka nás definitivně zlomila a již jsme si nedokázali vrátit do utkání. Začali jsme být hodně nejistí, kazili spousty přihrávek a poté, když jsme hru otevřeli, tak domácím také nabízeli možnosti rychlých protiútoků. Po jednom z brejků, který jsme odvrátili pouze na rohový kop, tak při jeho rozehrání domácími v podobě centru do vápna, bohužel padl míč na ruku Cízovi a rozhodčí neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Balón si na penaltu postavil hráč Polívka, a i přesto, že nechal rozhodčí pokutový kop opakovat (z důvodu vběhnutí domácího hráče do vápna, ještě před rozehráním pokutového kopu), se Polívka nenechal vyvést z míry a s přehledem i na druhý pokus skóroval. V 90. minutě ještě poupravil skóre domácí Petr Ciboch, když dostal míč od spoluhráče na hranici malého vápna a střelou do brány tak dal utkání konečný výsledek v podobě 5:1.

Je pravda, že mimo dvou příležitostí v první půli a 25. minut poločasu druhého, jsme nic moc nehráli a ani si nevytvořili žádnou další šanci ke vstřelení gólu. Musím jen konstatovat, že bohužel nemáme adekvátní náhradu k hráčům základní sestavy. Věřím, že nás ale již takovýto výpadek, tolika hráčů

v jednom utkání nepotká… Znova zde musím vyzdvihnout výkon Prochyho. Všichni, co zápas viděli, my určitě dají za pravdu, že Lukáš má neskutečnou formu! Tolik soubojů co podstoupí a skoro každý vyhraje! Nic nevypustí! Moc mu přeju, aby se ho forma držela co nejdéle a vyhýbali se mu veškerá zranění!

Prohra sice mrzí, ale je třeba se z toho co nejdříve vzpamatovat. Zapomenout. Zápas je za námi a v neděli v 16:30 hod., s navrátilci zpět v sestavě, se budeme snažit odčinit toto zaváhání a vyhrát na domácím hřišti nad týmem z Borovan. Budeme rádi, když nás přijdete opět podpořit !