góly AFK: Hrubý 3, Hrach 2, R.Vlk, Staněk, Kálal

zahajovací sestava: Vokatý - Bartoň, S.Harbáček, R.Vlk, S.Vlk - Kálal, Rozum, Procházka, Hrubý - Hrach, Dolejš
do hry střídali: Staněk, Klevcov, Holenda, Bakalář, Káňa, Žižka

Zdravím všechny příznivce Lhoteckého fotbalu !

Ve čtvrtém utkání jsme tentokrát doma hostili tabulkově silného soupeře, a to Albrechtice nad Vltavou. Doposud neporažený tým, stejně jako my, ale s lepším skórem před námi a ostatními zatím neporaženými týmy, okukoval první příčku soutěže. Věděli jsme, že po lehké výhře v Krči (9:0), to bude tentokrát úplně jiný zápas. Zápas, který ukáže, jak na tom doopravdy jsme.

Bohužel pro nás byl fakt, že se nám k dlouhodobě zraněnému Adamovi Průžovi (přetrhané vazy v kotníku), přidal i náš brankář Olda Zájeda ! Ten si odnesl ze zápasu s Krčí, po střetu s protihráčem, zranění pravé nohy, které mu nedovolovalo postavit se mezi tyče. Dalším hráčem, u kterého nebylo zřejmé, zda bude moci hrát, byl Rosťa Dolejš. Toho již nějaký čas trápí lýtkový sval a jak se ukázalo, ani tentokrát mu zranění nedovolilo hrát déle jak 5 minut, kdy musel vystřídat.

K vzhledem zranění Oldy, byl pro nás největší problém, kdo bude chytat. Do branky se mohla postavit Lhotecká „legenda“ CANI alias Honza Dušek. Bohužel se mu tento zápas křížil s dovolenou u moře, tak ač chtěl pomoci, přijet nemohl. Chtěli jsme do branky postavit i Petra Kollera, ten ze zdravotních důvodů také nemohl. Zbyla tedy varianta buď Kid nebo Roman Vlk. Roman nějakou chvíli ve Lhotě chytával, ale k vzhledem tomu, že měl již několikrát problémy s ramenem, tak jsme nechtěli nic riskovat a do branky postavili Kida. Všichni jsme věděli, že v bráně není 100% gólman a tak jsme si před zápasem důrazně říkali, že soupeře nesmíme nechat střílet na bránu a hlavně se vyvarovat faulů okolo vápna. Což jsme do puntíku splnili!

V kabině bylo před zápasem vidět na každém z nás odhodlání nechat na hřišti vše a tento zápas neprohrát. Nikdo z nás určitě nedoufal v to, co se poté dělo na hřišti. Tentokrát jsme utkání začali trochu vlažněji a vůbec jsme neplnili, co jsme si řekli – hrát kombinačně po zemi. Mužstvo z Albrechtic bylo ze začátku jasně aktivnější a hlavně běhavější. Jako by na některých z nás byla ještě znát únava se soboty…

První velkou příležitost jsme si ale vytvořili my. To když Luďa poslal z otočky krásný centr přes celou bránu z levé strany velkého vápna, kde byl nabíhající Bárt, ten ale z těžké pozice netrefil odkrytou branku soupeře. Poté jsme hru celkem vyrovnali, začali hrát kombinačně a byly jsme to my, kdo začínal být nebezpečnější. Další situace, při které jsme mohly skórovat, byla, když se Jarda krásně zbavil soupeře a zpoza vápna vyslal dělovku, která bohužel skončila jen na tyči hostujícího gólmana. Ve 23´minutě se ale již skóre měnilo. Po našem zahraném rohovém kopu se prosadil Hrášek hlavou - 1:0. Netrvalo dlouho a 27´minutě to bylo již 2:0. To když po krásném přistrčení Bárta Jardovi přímo na kopačky, zavřel Jarda oči a z malého vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Těmito dvěma slepenými góly se nám dostal na kopačky ještě větší klid a hru jsme začali kontrolovat. Soupeř hrozil pouze z nakopávaných balónů za naší obranu, ale na naší výborně hrající stoperskou dvojici Slávek-Roman si nepřišli a žádnou akci se jim nepodařilo zakončit. Když už soupeř vystřelil, tak střela byla buď zblokována nebo neměla potřebnou razanci a Kid vše spolehlivě pochytal, byť tam bylo pár „horkých brambor“. Do poločasu se nám podařilo vsítit ještě jednu branku, když se ve velkém vápně perfektně zorientoval Franta Hrubý a přízemní střelou nedal gólmanovi šanci. 3:0. Do půle mohl ještě Jarda završit hattrick, kdy po přesném centru Romana Vlka hlavičkoval balón k tyči, ale zde se vyznamenal brankář hostí Aleš Grossmann a nedopřál Jardovi vstřelit třetí gól. Poločas tak skončil 3:0.

V kabině jsme si říkali, že musíme nadále hrát jako na konci prvního poločasu, být aktivní a soupeře k ničemu nepustit. Věděli jsme, že zápas není za žádnou cenu zdaleka vyhraný. Podle toho také dopadla druhá půle utkání. Hra byla na začátku 2.poločasu ještě celkem vyrovnaná, ale byli jsme to opět mi, kdo vstřelil branku. V 57´minutě, výborně hrající Roman Vlk, si při rozehrávání našeho rohového kopu, naběhl do vápna a nekompromisní hlavičkou skóroval. 4:0 ! Dvě minuty nato, se prosadil svým druhým gólem Franta hrubý a bylo to 5:0 ! Poté jsme již věděli, že zápas nemůžeme prohrát a byla už to v podstatě hra na jednu branku. Soupeř hru otevřel, žádnou větší šanci si nevypracoval a mi hrozili z protiútoků. Po jednom takovým se v 70´minutě prosadil opět Franta Hrubý a mohl tak zaslouženě slavit hattrick! 6:0 ! A pokladník měl radost, že přistane něco do pokladny… Ač se to zdá neuvěřitelné, tak gól dal i náš „spasitel“ Pepa Kálal. Kdo neviděl – neuvěří! Ale ano, je to tak. Pepa v 76´minutě, po jednom z dalšího našeho brejku, UTEKL! soupeři a krásnou střelou z velkého vápna namířil ke vzdálenější tyči branky hostujícího gólmana a mohl se radovat! A my s ním - 7:0 ! Zápas se poté již jen dohrával. Skóre nakonec ještě upravil náš nový střelec Míra Staněk a utkání tak skončilo zaslouženou výhrou pro nás 8:0 !! Tohle rozhodně nikdo nečekal!

Trochu jsem se rozepsal, ale chci říct, ještě pár slov. Neskutečný výkon předvádí Prochy ! Jeho bojovnost je příkladná pro nás všechny – nic nevypustí! Veliký bojovník a srdcař! Další koho musím zmínit je Roman Vlk a Sláva Harbáčků – Sláva je pro nás veliká posila a spolu s Romanem tvoří neskutečnou stoperskou dvojici! Velký dík patří ale i všem ostatním za příkladnou bojovnost a za vůli jít si za vítězstvím!

A co bych chtěl ještě vyzdvihnout je týmový duch! Dlouho jsem nezažil to, co právě se ve Smetance děje. Hráči drží při sobě, makají jeden za druhého a povzbuzují se. Je vidět v mužstvu dobrá nálada a vůle každý zápas odevzdat maximum. Zkrátka všichni táhnou za jeden provaz a to tu dlouho nebylo! Věřím, že i divákům se na to lépe kouká.

V neděli 17.9. hrajeme na hřišti v Záhoří. Opět nám bude chybět spousty lidí. Olda zřejmě ještě nebude moct. Z tohoto utkání si odnesl naštíplou holení kost Luděk Rozum (min. 4týdny mimo), Jarda se Standou Vlkem nebudou přítomni! Tak uvítáme, když nás přijedete povzbudit a pomoci nám přivézt nějaký bod domů, nejlépe všechny tři…