penalty dali: Zájeda, Vokatý, Pokorný;
penalty nedali: Rejlek, R.Vlk

Zahajovací sestava: Zájeda - Bartoň, Kára, Pokorný, P.Koller, Vokatý - Kálal, R.Vlk, S.Vlk, Včelička - Tetour

střídali: Rejlek, Klevcov, V.Klíma, Majer

Zdravím všechny příznivce Lhoteckého fotbalu! V neděli jsme zavítali k mužstvu z Milenovic. Domácí patří k týmům, kteří hrají na špičce tabulky a budou chtít být jedním z mančaftů, kteří usilují o postup ze skupiny. Nebudou to mít ale jednoduché. Z dosavadních výsledků totiž vyplívá, že zápasy vyhrávají buď o jeden nebo dva góly, což naznačuje, že se jedná o bojovný tým. V minulém kole ale zatím obdrželi největší prohru v sezóně, a to na hřišti týmu ze Záhoří, kde domácím podlehli vysoko 4:1 (my jsme tam prohráli 5:1). Tak že měli rozhodně co napravovat. My ale rozhodně také! Po prohře v Protivíně a nepovedeném domácím utkání s Kestřany, jsme se potřebovali bodovat a také se dostat zpět do herní pohody. To první se nám povedlo, to druhé už tolik ne.

Zásadní problém u nás jsou absence. Ať už vinou zranění, tak možná nechutí?! jít hrát fotbal. Já tomuhle zkrátka nerozumím a nechápu to. Jak může chybět na utkání 16 lidí?! Nechápu! Nerozumím!! Všichni mají rozpis kdy hrajeme, ale na zápase stejně nejsou? Ano, je tam půlka lidí zraněných, ale ta druhá půlka? Nechci nikomu sahat do svědomí, ale troufnu si tvrdit, že někteří ho určitě nemají čisté… Ještě, že máme hráče „v záloze“! Díky za pomoc Kárkovi, Včeldovi, Kachnovi a „matadorovi“ Pokymu! No nic, k utkání.

Bohužel se nám v minulém kole zranil Jarda, což nám způsobilo značné problémy v ofenzivě. Trenér naordinoval do první půle trochu netradiční rozestavení 1-4-4-1, což nám do jisté míry způsobovalo značné potíže. Docházelo ke spoustě zmatkům, kdo koho má hlídat a tak hráči domácích využívali tato naše zaváhání ve svůj prospěch. Naštěstí se jim to nepodařilo dotáhnout až dokonce, neboť v obrané činnosti doslova exceloval Poky a hlavně Honza Kára! První půle byla v podstatě hra na jednu branku. Na naší. Domácí měli jeden útok za druhým, ale žádný z nich se jim nepodařil proměnit. Vše jsme dokázali pokrývat, přerušovat a ve vápně hlavně vládli Poky s Kárkou a ty domácím nic nedopřáli. Olda měl tak lehčí práci k hájení brankové konstrukce. Domácí měli i spousty standartních situací, ale ani jednou výrazněji neohrozili naší branku. My jsme takřka bránu domácích neohrozili. Měli jsme pouze pár standartních situací, ale vše spíše kolem půlky hřiště a tak následné centry do pokutového území odvracela obrana Milenovic a nebo to jistil jejich brankář. První půle tedy skončila remízou 0:0.

V kabině jsme si řekli, že to takhle nejde. Vrátili jsme se k původnímu rozestavení 4-4-2 a na naší hře to bylo hned znát. Trenér udělal pár změn v sestavě, což mělo jednoznačně pozitivní vliv na naší hru.

Druhá půlka se odehrávala ve znamení spíše boje o každý kousek hřiště. Hrálo se od vápna k vápnu, bez větších brankových příležitostí. Je pravda, že domácí zůstávali stále nebezpečnějším týmem. Trenér Jirka poslal do útoku Urbyho s Kachnou, ti dokázali perfektně napadat domácí na jejich půlce a nedovolovali jim tak konstruktivně rozehrávat, jako tomu bylo v první poločase. Byli to ale domácí, kteří šli do vedení. V 75. minutě jsme na středu hřiště naší půli u lajny prohráli souboj o míč, hráč domácích přihrál na hranici velkého vápna, tam nikým neobtěžován útočník Průša si míč v klidu zpracoval a prostřelil Oldu. 1:0 pro domácí a nutno podotknout, že asi i zaslouženě. Nicméně neuběhly ani 3 minuty a bylo srovnáno! To bylo jako přes kopírák. Pro změnu jsme my na půlce hřiště získali míč, konkrétně Petr Koller vyhrál těžký souboj a ihned poslal krásný pas přes celou šířku hřiště přímo do běhu, v tu chvíli na KAPITÁNA Pepíka Kálalů. Ten vyslal na bránu pěknou přízemní střelou, ta byla tečovaná domácím obráncem a zapadla tak k tyči brankáře domácích! 1:1. Nám branka vlila krev do žil a domácí značně znervózněli. Začali jsme být aktivnější a tvořili jsme si celkem zajímavé šance. Velká naše příležitost ke skórování byla, když Roman vlk vyhrál souboj na kraji malého vápna, dokázal se na chvilku uvolnit a poslal pěknou přihrávku přes celou bránu, tam ale bohužel nikdo z našich nebyl, kdo by mohl skórovat do prázdné branky. Další šance, která stojí za zmínku je, když po centru do vápna z našeho rohu a odraženém míči obranou domácích, si našel balón Pepa Kálalík,

vyslal další pěknou střelu z hranice velkého vápna, ta si bohužel cestu mezi tři tyče nenašla. Měli jsme ještě pár náznaků šancí, ale to už si domácí pohlídali. Stav po 90 minutách to byl nerozhodný 1:1 o tom, kdo bude brát bod navíc, tak museli rozhodnout penalty. V těch měli domácí více štěstí.

Po né příliš povedeném prvním poločase, jsme se nakonec dokázali domácím vyrovnat a v druhé půli to bylo z naší strany již o dost lepší. Určitě jsme rádi za ten bod, potom jak se zápas vyvíjel a nakonec se i naše hra aspoň trochu zvedla, oproti tomu co jsme předváděli proti Kestřanům a v první půli tohoto utkání. Snad si to přeneseme do dalšího domácího zápasu, kdy nás doma čeká mladý houževnatý tým z Hradiště.

Ještě na závěr bych chtěl zde vyzdvihnout výkon některých hráčů. Jako první určitě „dědek“ Honza Kára! Bylo na něm vidět, že dlouho nehrál a měl velkou chuť. Hrál s přehledem a s jistotou v noze. Kvůli svým dlouhodobým zdravotním problémům s ramenem, tak raději v 70 minutě střídal. Moc nám ale pomohl. Matador Poky, to byla jistota. Nikdo přes něj neprošel a domácí po jakémkoliv kontaktu s ním, je to bolelo. Včelda předvedl neskutečně běhavý, bojovný výkon. Jako za „mladých“ let 😊. Dobře zahrál i Urby. Paradoxně jsou to všichni hráči, kteří nepatří do základní sestavy!! Je to k zamyšlení ne? Ostatní kluci bojovali, ale podle mě pod hranicí svého maxima. Pozitivem ale určitě je herní vzestup z posledních minut utkání a tak věřím, že když v příštím kole ještě více přidáme, tak budeme slavit vítězství. To se ale musíme sejít….