AFK Smetanova Lhota

fotbalový klub

oficiální stránky klubu AFK Smetanova Lhota

Mladá Vožice - AFK 9:2 (3:0)

Góly: 1. Dušek Tomáš, 17. Dušek Tomáš, 42. Svatek Tomáš, 48. Kukla Štěpán, 54. Svatek Tomáš, 59. Dušek Tomáš, 67. Svatek Tomáš, 77. Kříženecký Martin, 79. Mareš Patrik - 64. Vlk Stanislav, 80. Pavlát Zdeněk

Sestava AFK: Zájeda - Bartoň, S.Vlk (77. J.Ziegler), J.Kára, Kolář - Kálal (46. Kovář), Procházka, R.Vlk (56. V.Klíma), Barták - Hrach (61. Žižka), Pavlát

Od doby, co hlavní arbitr pískl do píšťalky a zahájil tím utkání uběhlo deset vteřin a domácí se mohli radovat z branky. Mareš přiklepl balon Tomáši Duškovi a ten střelou z půlky hřiště, kterou tečoval ještě jeden z obránců do protipohybu brankáře, poslal Vožici do vedení - 1:0. I v druhé brance měla prsty stejná dvojce fotbalistů. Mareš nacentroval z levé strany na malé vápno a Tomáš Dušek tak v pohodě skóroval podruhé v utkání - 2:0. Třetí branka byla podobná té druhé. Jen s tím rozdílem, že centr přilétl z druhé strany a úspěšným střelcem byl Tomáš Svatek - 3:0. Smetanova Lhota i přes tři inkasované zápas nezabalila a snažila se stále hrát aktivní fotbal. Bohužel, hráči hostí hráli velmi naivně a toho domácí borci dokázali využívat. Ve 48. minutě si míč připravil Štěpán Kukla a krásnou střelou zpoza vápna navýšil skóre už na 4:0. O šest minut později zkompletovali domácí pověstného a tolik nepopulárního bůra. Z brejku přesně zakončil, už po druhé v utkání, Tomáš Svatek - 5:0. V 59. minutě zahrávali hosté roh, domácí odpálili balon a Tomáš Dušekšel prakticky od půlky hřiště sám na branku, svůj nájezd s přehledem zakončil a zkompletoval hattrick - 6:0. Pět minut na to se dočkali gólu také hráči Smetanovy Lhoty. Z přímého kopu se přesně trefil Stanislav Vlk - 6:1. Po první obdržené brance však opět úřadovali domácí. Při sedmé brance Mladé Vožice opět centroval z levé strany Mareš a Tomáš Svatek se stal druhým hráčem v utkání, který vstřelil tři branky - 7:1. Při osmé brance rozehráli mladovožičtí přímý kop. Centr letěl do vápna a hlavou přesně zamířil Martin Kříženecký - 8:1. Poslední branku domácích vstřelil, v zápase velmi agilní, Mareš. Rychlý brejk, kombinace tří hráčů, přihrávka Svatka a snadné zakončení Patrika Mareše znamenalo, že se domácím podařilo skórovat už po deváté v zápase. Kosmetickou úpravu skóre měl ještě na svědomí Zdeněk Pavlát, který využil toho, že mu jeden z domácích fotbalistů nalil míč přímo na nohu - 9:2. Utkání tak skončilo obrovským debaklem a tři body tak zcela zaslouženě zůstaly doma.
- Aleš Skok, fotbalunas.cz -

Ačkoliv jsme v první půli prohrávali tři nula, myslím si, že jsme byli lepším týmem. Útočili jsme daleko víc, jak domácí. V druhé půli jsme na soupeře zkusili vlítnout, ale to se nám vymstilo. Několikrát jsme vzadu propadli. Potom už jsme na plac poslali kluky z lavičky, aby si také zahráli. Snažili jsme se zápas dovést do nějakého lepšího konce, ale nakonec jsme byli rádi, že už rozhodčí ukončil zápas. Domácí hráli celý zápas na sto procent a padlo jim tam téměř vše. Myslím si, že ale výsledek neodpovídá průběhu zápasu.