Bechyně - AFK 3:3 (1:1)

góly AFK: Hrach 3

Sestava: Zájeda - Holenda, J.Kára, Procházka, V.Klíma - Kálal (70.Mojžíš), Kocman, P.Lexa, L.Lexa - Vokatý (15. Pavlát), Hrach

Již před zápasem bylo jasné, že nám ze základní sestavy bude citelně chybět duo Vlkos a k tomu Zdenda. Ze širšího kádru nám chybělo dalších 6 fotbalistů a tak jsme jeli do Bechyně s cílem překvapit, ale na druhou stranu neprohrát a vstoupit tak dobře do soutěže. V našem středu se představila zatím největší posila pro podzim a to Tomáš "Koci" Kocman a právě on byl dost klíčovou postavou celého utkání. Do utkání jsme vstoupili tak jak jsme chtěli, s pozornou obranou, ale soupeř nám svojí dost velkou výškovou převahou dělal problémy dlouhými nakopávanými balony... Vše jsme ale přečkali a naopak udeřili, když si bratři Lexové vyměnili balon a Lukáš byl ve vápně jasně faulován. Následoval pokutový kop a ten Jarda s přehledem proměnil. Ale co čert nechtěl za minutu bylo vyrovnáno. Dlouhý balon do vápna, útočník hostů si zpracoval, otočil se a prostřelil Oldu mezi nohama. Do konce půle byla hra vyrovnaná a po menších šancích na obou stranách skončil poločas 1:1. Do druhé půle bylo naším cílem ještě zvýšit obrátky, snažit se zápas zlomit na naší stranu a pokusit se o tři body. Byli jsme jim opět blíž, když po ose Koci - Zdenda - Jarda padla naše druhá branka. Kociho krásný balon na Zdendu, ten centroval, Jarin zpracoval a nekompromisně zavěsil k bližší tyči. 1:2. Ovšem za 5 minut bylo opět srovnáno - centr do vápna a domácí hráč z nemožného úhlu přes celou bránu - 2:2. Když jsme v 78 minutě vstřelili Jardou trochu šťastnou, ale dle mě zaslouženou branku na 2:3, myslel jsem již na 3 body. Koci balon do strany, Jarda centroval a balon zapadl do branky. Šťastná branka, ale platila.... My jsme ještě trochu zalezli, ale i to nám nepomohlo. V 85 minutě centr opět do vápna a domácí hráč temenem hlavy trefí spojnici a od ní se míč odrazil do branky. - také šťastná branka, stejně jako ta naše a bylo srovnáno na 3:3. Chtěl bych tady závěrem poděkovat několika lidem. Vojtovi za jeho vynikající výkon, opravdu vynikající a Vojto můžeš počítat se sobotním základem, pokud v pohodě odmakáš v týdnu tréninky. Zdendovi Pavlátovi za to, že vlastně dorazil. Z toho by si měli vzít příklad naprosto všichni, hlavně ti, co mají plnou hubu řečí, jak má co fungovat a pak nejsou. Kdybyste věděli, co musel absolvovat, aby dorazil....... Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, že vážili cestu až do Bechyně a dost hlasitě nás podporovali. Ještě jedna věc, nad kterou bych se rád pozastavil, aniž by to někdo bral jako brečení: Hlavní sudí nepochopitelně ve druhém poločase neudělil červenou kartu a nenechal zahrávat penaltu po jasném faulu domácího brankáře na Zdendu. A druhé jeho hrubé pochybení - nastavuje 2 minuty, ale fyzicky nastavuje minut 4:20 a nechává domácím ještě 3 standardky.!! Dva jsme to stopovali.... Ale věřím, že jeho mládí ho omlouvá a svůj výkon vylepší.